Як починалася здача Криму

Леонід Кучма
Леонід Кучма

22 травня 1995 року Президент наче б то незалежної України Леонід Кучма написав розпачливого листа московському цареві Боріскє Єльцину: “База ВМФ Росії на Чорному морі буде перебувати в місті Севастополі.

При цьому ми готові передати для включення до складу цієї бази реально необхідні російському флоту об’єкти у Севастополі. Разом з тим ми не можемо піти на повне виключення присутності ВМФ України в Севастополі – це для нас неприйнятно, насамперед за принциповими політичними міркуваннями.

Крім того, ми вважаємо, що після створення російського та українського флотів вони будуть вирішувати загальні завдання в інтересах безпеки наших двох держав, а в цьому випадку близькість розташування командних структур двох флотів лише підвищить ефективнісь їхньої взаємодії”.

В перекладі з дипломатичної мови це означало: “Прошу Вас, хазяїн, не виганяйте із Севастополя, бо націоналісти мене зжеруть. Тут Вам не Москва. Ввійдіть у становище. Я Вам потім відшестерю”.

Так починалася здача Криму. Близькість командувань у Севастополі допомогла Москві навесні 2014-го швидко ліквідувати українське. У той час як 1995 року Україна, скориставшись московсько-чеченською війною, мала можливість зліквідувати московське.

Що? Кучма ще й досі не в тюрмі, а в Мінську про щось з Москвою домовляється? Абсурд!