Добровольчий Рух ОУН повністю підтримує відкрите звернення до Президента України щодо скасування освітнього курсу “Безбар’єрна грамотність”.


ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Володимира Зеленського
щодо освітнього курсу “Безбар’єрна грамотність”

З 19 січня 2022 року голови обласних і районних державних адміністрацій та усі заклади освіти України отримали лист з Офісу Президента України щодо необхідності участі в освітньому курсі “Безбар’єрна грамотність”, розробленому Міністерством цифрової трансформації України 21 грудня 2021 року.

Ми, освітяни, педагоги, науковці, громадські діячи, батьки, звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, з проханням відкликати даний освітній курс і взяти вектор освітянської політики у напрямку ствердження сімейних цінностей. Що наразі є гостро актуальним для виживання українського народу.
Стверджуємо, що освітній курс «Безбар’єрна грамотність» збурює українське суспільство, підриває основи його існування, формуючи в ньому конфлікт та непорозуміння, викликає збентеження та несприйняття з боку освітян і науковців, а також формує негативне ставлення до політики Президента України в сфері освіти у батьківської громадськості України.
Даний освітній курс наказовим чином пропагує цінності – антинаукові, антисімейні та нетрадиційні для українського суспільства, безапеляційно насаджуючи думку, згідно з якою прихильники ЛГБТ-руху прирівнюються до осіб з інвалідністю та потребують такого ж правового статусу й підтримки. Також неправильно подається до розгляду ситуація ґендерної дисфорії, або порушення ґендерної ідентичності. Вважаємо, що до формулювання та поширення в суспільстві позиції щодо цих питань варто долучати ширше коло експертів – науковців, педагогів, батьків. А не користатися думкою лише однієї неурядової громадської організації «Безбар’єрність». Сьогодні в Україні є достатня кількість неурядових громадських організацій, наукових об’єднань, які можуть надати фахову експертизу з питань ґендеру та ґендерної ідентичності.

Вважаємо, що прихильників ЛГБТ-руху та ґендерно неконформних осіб не можна прирівнювати до осіб з особливими освітніми потребами. Вони мають різну причину та природу захворювань.
Наголошуємо, що дана пропаганда «подолання бар’єрів» у сприйнятті порушення ґендерної ідентичності для визнання його як нормального примушує українців до нівелювання життєвих основ українського суспільства та самої людини – до відкидання таких «бар’єрів» як: наука, Бог, природне та соціальне право, тисячолітні традиції українського народу, здоровий ґлузд.
Звертаємо увагу, що цілий ряд сучасних зарубіжних наукових досліджень вказує на необхідність розглядати гендерну дисфорію як психологічну проблему, а не як стан, що є незворотнім.
Підкреслюємо, що освітній курс «Безбар’єрна грамотність» сприяє пригніченню здорового психосексуального розвитку підлітків та молоді, деструктивно впливає на майбутнє покоління українців.

Даний освітній курс має бути відкликаний з інформаційного простору, а з Національної стратегії безбар’єрності, підписаної 3 грудня 2020 року Указом Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», мають бути виключені поняття «ґендеру», «ґендерної ідентичності», «сексуальної орієнтації», зв’язки з ЛГБТ-рухом.
Здорове майбутнє України – понад усім!

ПІДПИСАНТИ
ГО “Варта Життя”
ГО “Громадянський рух “Всі разом!”
Олеся Горгота, к.філос.н., правознавець, директор Вишгородського ліцею «Сузір’я»
Марія Єршова, педагог, психолог, тренер зі статевого виховання
ГО “Рух за життя та гідність людини”
ГО “Українська Асоціація Християнської Психології”
Назар Коляда, підприємець
Андрій Щербаков, ГО “ДРЕВО”
Олена Щербакова, депутат Корабельної у м.Херсоні ради
Сергій Чаплигін, к.філос.н., громадський діяч
Людмила Гридковець, к.псих.н.
Артур Погоріленко, адвокат
Володимир Медведєв, д.мед.н., доцент

Ярослава Крешана, кандидат біологічних наук
Ганна Онисько, догляд за людиною з обмеженими можливостями
Олександра Шрамова, кандидат юридичних наук
Катерина Тарновська, майстер спорту України міжнародного класу, чемпіонка Світу з кікбоксингу, тренер-викладач, громадський діяч
ГО “Християнський Фронт”
Ігор Плохой, військовий капелан
Наталія Паламарчук, вчитель
Гавриленко Олександр Миколайович Наталія Буря, вчитель історії та географії
ГО «Захист прав дітей до народження»
ГО “Кривий Ріг за сім’ю”
Світлана Філоненко, консультант з економічних питань, волонтер Християнської Служби Порятунку
Людмила Тімірова, вчитель
Вікторія Осколок, громадська діячка
Інна Усачова, голова ГФ ОГПДК ” Добровільна народна дружина самооборони Херсонської області”
Анатолій Якобчук, громадський активіст, головний редактор Слово про Слово
Олександр Кривенко, засновник і координатор духовно-молитовної і науково-просвітницької платформи “Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні”, журналіст,
магістр права

Добровольчий Рух ОУН