Відкрите звернення Провідника Добровольчого Руху ОУН до президента України пана Володимира Зеленського


Відкрите звернення Провідника Добровольчого Руху ОУН до президента України пана Володимира Зеленського.

Протягом декількох тижнів набирає обертів штучно зрежисована державою-агресором Російською Федерацією міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею. Тисячі нелегальних мігрантів намагаються прорвати кордон та потрапити на територію Європи. Їх супроводжують білоруські військові, а також співробітники ЗМІ Білорусі та Росії

На безпосередню участь Росії вказують навіть офіційні представники США. Так, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що криза з мігрантами на кордоні Білорусі та ЄС спровокована режимом Лукашенка, щоб посіяти розбрат та відволікти увагу від дій Росії на кордоні з Україною.
Очевидним видається, що ціль тандему «Мінськ-Кремль» – спонукати ЄС сісти за стіл переговорів з Росією щодо легалізації сепаратистських псевдоутворень – так званих «ДНР» та «ЛНР» на окупованій частині українського Донбасу та визнання Євросоюзом незаконної окупації українського Криму Росією.

Водночас, ситуація з міграційною гібридною кризою щоденно загострюється. Нелегальні мігранти щоденно здійснюють спроби прориву кордону не лише на територію Польщі, а й на території сусідніх країн. У зв’язку з чим на ділянці українсько-польського кордону працює координаційна група з офіцерів-прикордонників та нацгвардійців.

Добровольчий Рух «ОУН» має багаторічний націозахисний досвід. Активісти Добровольчого Руху «ОУН», починаючи з 2014 року брали участь в російсько-українській війні у складі Добровольчого батальйону «ОУН» та мають злагоджений особовий склад, систему вишколів для підготовки нових бійців і підвищення навичок особового складу батальйону, систему логістики та комунікації, необхідне військове спорядження. А тому, Добровольчий Рух «ОУН» є високоефективною націозахисною організацією, що робить суттєвий внесок в оборону нашої Держави від прямої військової агресії та гібридної війни.

Члени Добровольчого Руху «ОУН», в умовах гібридної інспірованої Росією міграційної кризи, готові стати на захисті українського кордону в тому місці, де є найбільша необхідність з точки зору тактичної і стратегічної обстановки.

З боку Держави просимо забезпечити Добровольчий Рух «ОУН» всіма необхідними для ефективної оборони кордону засобами. При цьому, наголошуємо, що на теперішній час, в разі невідкладної необхідності, володіємо мінімальною необхідною кількістю легальних офіційних засобів для виконання завдань з оборони державного кордону. Для збереження ефективності та злагодження під час виконання завдань з оборони державного кордону, вважаємо за необхідне залишити організаційну структуру без змін.

Звертаємо вашу увагу на те, що з 2014 року і до сьогодні велика кількість добровольців переслідуються з політичних мотивів, є політв’язнями та політпереслідуваними. У зв’язку з чим вважаємо за необхідне провести негайну амністію цих добровольців з тим, щоб вони могли долучитись до лав Добровольчого руху «ОУН» та інших націозахисних організацій для захисту Батьківщини.

Також, категорично наполягаємо негайно припинити репресії проти патріотів та добровольців, як такі що знищують мотивацію громадськості на захист держави і унеможливлюють участь значної кількості добровольців в захисті державного кордону

Одночасно закликаємо ні в якому разі не допустити вирішення міграційної кризи за російським сценарієм. Закликаємо не йти на жодні економічні та політичні поступки.
Зі свого боку гарантуємо, що в найкоротший час забезпечимо необхідну кількість членів Добровольчого Руху «ОУН» на ділянці кордону, яка найбільше потребує захисту.

Голова Проводу,
Добровольчого Руху «ОУН» Микола Коханівський