Відкрите звернення командирів та бійців Добровольчого батальйону ОУН до президента України Володимира Зеленського

14 квітня 2021 року

Президенту України Зеленському В.О.

За даними української розвідки, держава-агресор Російська Федерація під виглядом підготовки до військових навчань “Запад 2021” стягує війська до кордону з Україною: у Брянську і Воронезьку області РФ та до окупованого Криму. До кордонів України та у тимчасово окупований Крим вже перекинуті кілька батальйонно-тактичних груп мотострілків, танкістів та десантників з Південного, Західного та Центрального військових округів Росії та “ВДВ РФ”. Основні місця збору російської армії і техніки – військові полігони “Погоново” у Воронезькій області та “Клинці” у Брянській області, а також “Опук” та “Ангарський” в анексованому Криму. Це стягування військ є найбільшим з 2014 року, коли була найгарячіша фаза військової агресії РФ проти України. У цей самий час, з кінця березня, на Донбасі спостерігається загострення. Збройні формування РФ вдаються до постійних провокацій та порушень режиму припинення вогню, що призвело вже до більш ніж десяти загиблих українських військових. Такі дії РФ вказують на підготовку до повномасштабного вторгнення на територію України з півночі, півдня та сходу нашої країни.

Добровольчий батальйон «ОУН» має великий бойовий досвід, починаючи з 2014 року, злагоджений особовий склад, систему вишколів для підготовки нових бійців і підвищення навичок особового складу батальйону, систему логістики та комунікації, необхідне військове спорядження. Таким чином, Добровольчий батальйон «ОУН» є високоефективною бойовою одиницею, що робить суттєвий внесок в оборону нашої Держави від військової агресії.

Добровольчий батальйон «ОУН» готовий стати на захисті Державного суверенітету й українського кордону та зайняти найгарячіші передові позиції в боротьбі з окупантом в тому місці Державного кордону, де є найбільша необхідність з точки зору тактичної і стратегічної обстановки – на північному кордоні, східній та південній лінії розмежування з окупованими територіями.

З боку Держави просимо забезпечити Добровольчий батальйон «ОУН» необхідним озброєнням та боєприпасами. Для збереження бойової ефективності та бойового злагодження батальйону під час виконання бойових завдань вважаємо за потрібне залишити організаційно-штатну структуру, в тому числі командування, без змін.

Звертаємо вашу увагу на те, що з 2014 року і до сьогодні велика кількість добровольців переслідуються з політичних мотивів, є політв’язнями та політпереслідуваними. У зв’язку з чим вважаємо за необхідне провести негайну амністію цих добровольців з тим, щоб вони могли долучитись до лав Добровольчого батальйону «ОУН» та інших бойових підрозділів для захисту Батьківщини.

Одночасно закликаємо ні в якому разі не поступатись жодним метром території окупанту. Закликаємо не йти на економічні та політичні поступки.

Зі свого боку гарантуємо, що в найкоротший час забезпечимо необхідну кількість бойового складу батальйону для виконання бойових завдань з відбиття військової агресії проти України.

Голова Проводу ГО «Добровольчий Рух ОУН», перший командир Добровольчого батальйону ОУН Микола Коханівський

Командир Добровольчого батальйону ОУН Олексій Колупов