Відійшов до Господа, незламний вояк УПА Теодор Дячун.

На 95 році життя відійшов до Небесного Батька ревний християнин, націоналіст, багаторічний в’язень совіцьких концтаборів, славний син Української нації Теодор Дячун.

Життєвий шлях друга «Голуба» надзвичайний, пройдений в шляхетній борні за волю українського народу. В 16-річному віці він вступив до лав УПА, а саме, до загону, що займався здобуттям зброї, набоїв та амуніції для повстанського війська. Важко собі навіть уявити, в яких завзятих та небезпечних бойових завданнях брав участь юний повстанець Теодор. Але в кінці 1949 року підступно був схоплений енкаведістами та засуджений до 25 років таборів у Казахстані. І навіть в ув’язненні продовжував підпільну боротьбу зі сталінським режимом, дух його був незламний! Та на чужині він вірив у вільну та незалежну Українську Державу!

Після 25 років таборів совіцкій режим не дозволив йому повернутись додому на Тернопільщину, і тому Теодор Дячун оселився у Білій Церкві Київської області. І тут він залишався вірним підпільником та багато років збирав та поширював християнську та націоналістичну літературу в окупованій комсомольцями та іншою радянською наволоччю Білій Церкві!

Величезний внесок Теодора Дячуна у здобутті незалежної України беззаперечний, оскільки все своє життя він поклав на вівтар боротьби за волю України.
Майбутнє покоління Білоцерківщини та всієї України буде пишатися героїчним чином гідного сина України!
Царство Небесне та вічна пам’ять герою!

Прес-служба ДР ОУН