У Лисичанську відбулось перше судове засідання по справі командира Добробату ОУН друга «Івана» та заступника комбата друга «Отця»

Сьогодні, у День народження комбата батальйону ОУН “Івана” відбулося судове засідання по обвинуваченню його та Івана Головатого у злочині, передбаченому ч. 1 ст. 263 ККУ.

Тобто, наша держава в особі прокуратури вважає, що ну незаконно добробати воювали зі зброєю у руках, що вони мали без зброї, мабуть шапками закидати ворога. Я більше скажу, напевно, вони взагалі не повинні були ставати на захист теріторіальної цілісності України і своїми діями порушили “чиїсь” стратегічні плани.

Думаю, що так вважає прокуратура. Але то лірика. По суті, сьогодні було заявлено клопотання про повернення обвинувального акту через неналежно сформульоване обвинувачення, оскільки спеціальний закон щодо порядку отримання дозволу на носіння зброї відсутній, та з інших підстав. Але, суд прийшов до висновку про те, що повертати обвинувальний акт не буде та призначив справу до розгляду.

Більш того, в Ухвалі суддя послалася на Рішення Верховного суду, про те, що норма ч. 1 ст. 163 ККУ не є бланкетною, тим самим, навіть не розглядаючи справу вона вже встановила преюдицію наявності складу кримінального правопорушення, який ми заперечуємо. Вважаю, це підстава для відводу суду через упередженість. Далі буде. А Я пішла і далі “захищати людину від держави “…

Автор — Катерина Сєрікова, адвокат.