Щодо переслідування бійця Добровольчого батальйону ОУН Станіслава Краснова

Станіслав «Гонта» Краснов
Станіслав «Гонта» Краснов

Заява Добровольчого Руху ОУН щодо переслідування бійця Добровольчого батальйону ОУН Станіслава Краснова

Ройовий добробату ОУН Станіслав «Гонта» Краснов був одним з найкращих бійців батальйону. На його рахунку є успішні бойові операції.

Кримчанин Краснов ще задовго до війни розпочав свою націєзахисну діяльність, за що його постійно переслідувала кримська СБУ (та сама, що повним складом перейшла на бік окупанта в 2014 році). Першу справу проти Гонти було заведено ще в 2011 році, під час репресій режиму Януковича проти патріотів під приводом підриву пам’ятника Сталіну в Запоріжжі.

Потім знову була справа від СБУ вже в часи Майдану, коли Краснова переслідували фактично за участь у подіях революції. Таку ж справу проти нього було заведено і в Криму під патронатом одіозної прокурорки Поклонської.

В часи режиму Порошенка розпочався тиск на непідконтрольні громадські формування. Намагаючись підкорити, дискредитувати, знищити непідконтрольні організації, режим запустив маховик репресій. Під цей маховик потрапив і друг Гонта, який на той час від «Азову» входив до штабу блокади окупованого Криму, і якого було звинувачено у багатьох злочинах, від незаконного зберігання зброї до державної зради.

Матеріали справи, що не витримували жодної критики, призвели хіба до чергової ганьби СБУ. Справа проти Краснова розвалилася, і вже п’ятий рік обвинувачення ухиляється від судових засідань, на які відповідально приходить «державний зрадник». Цього спецслужби не можуть пробачити Гонті, і тепер там, де не можуть впливати на суд, намовляють своїх позаштатних посіпак псувати активісту життя.

Будучи одним з ініціаторів і учасником розробки змін до законодавства, що надало бійцям добровольчих формувань можливість отримати статус учасника бойових дій, Краснов сам зіштовхнувся з перешкодами в отриманні такого статусу.

4 червня 2020 року Міжвідомча комісія при міністерстві ветеранів прийняла рішення відкласти розгляд питання по наданню статусу УБД Станіславу Краснову і звернутися до СБУ з приводу надання інформації, чи не є Краснов засудженим на цей час. Ініціював такий запит, увівши в оману Міжвідомчу комісію, один з її членів, колишній адвокат Краснова, Андрій Мамалига.

Нині Мамалига є заступником омбудсмена, який вже неодноразово довів свою незацікавленість у захисті прав людини. Тож, намагаючись догодити своєму керівництву, Мамалига готовий до будь-яких дій, від передачі третім особам матеріалів сфабрикованої проти Краснова справи, до зведення прямих наклепів на колишнього підзахисного. Всі звинувачення проти Краснова, які на шляху до високої посади Мамалига називав абсурдними, тепер він став підтримувати.

СБУ довго не відповідала на запит Міжвідомчої комісії, двічі пропустивши передбачений законодавством термін надання відповіді. Але, зрештою, відповідь до Мінветеранів надійшла, і, звісно, СБУ не могла не підтвердити, що Краснов не є засудженим.

Тож тепер немає жодних законних підстав не дати другу Гонті статусу, на який він заслужив, відбувши не одну ротацію в найзапекліші часи української визвольної війни на передовій. СБУ нічого не лишалося, окрім як підключити своїх кишенькових «активістів» до флешмобу з «листами трудящих» радянського штибу, в яких нібито якісь ветерани та навіть добровольці ОУН просять Міністерство ветеранів відмовити Краснову отримати статус учасника бойових дій.

У зв’язку з цим Добровольчий Рух ОУН наголошує, що будь-які спроби вдатися до незаконних дій стосовно добровольця ОУН буде вважати тиском на добровольчий рух.

Ми будемо відстоювати законне, справедливе право Станіслава Краснова мати статус, на який він має право законне, і право моральне.

Це питання є для нас принциповим, і для захисту побратима ми будемо боротися до перемоги.

Слава нації!