Про проблеми легалізації іноземних добровольців (ВІДЕО)

Про проблеми легалізації іноземних добровольців

Голова Проводу Добровольчого Руху ОУН Микола Коханівський (Буревій) взяв участь у програмі військових розслідувань “Стежками війни” на телеканалі ZIK, темою якою стала проблема легалізації добровольців з Росії та Білорусі.

“До нас приїхало багато добровольців з Росії, Білорусі. Більшість з них проявили себе досить непогано. В нашому батальйоні були жорсткі правила, заборонений алкоголь, строга дисципліна”, – розповів друг Буревій.

На полі бою побратимів визначали не за національністю, а спільними поглядами, розповідає Микола Коханівський.

“Це і була основна мотивація воювати. Більшість із добровольців, особливо білоруси, були затятими націоналістами. Росіяни мають свою специфіку щодо ідеологічних переконань. Однак вони – наші люди”, – наголосив Провідник. Після того як усі добровольчі батальйони почали переводити до складу ЗСУ та Нацгвардії, йому та більшості його побратимів із ОУН довелося повертатися додому. Однак про іноземних бійців він і досі піклується.

“Як командир батальйону, забезпечую хлопцям довідку про те, що в певний період вони перебували в зоні бойових дій. Їм, на жаль, ніхто інший ніяких документів не видає. Вносимо добровольців у всі списки, які подаємо до Міністерства оборони, регулярно стукаємо у двері СБУ. Намагаємось легалізувати добровольців через довідки, які б їм могли дати державні установи. Час від часу ми вламуємось в міграційні служби, щоб хлопцям продовжили перебування в Україні. Якщо нам відмовляють – вчиняємо скандал, штовханину і зрештою, лише у такий спосіб залишаємо добровольців в країні”.