Помер видатний український кобзар Тарас Силенко. Вічна пам’ять!

У вівторок, 22 червня, у Києві на 49-му році життя помер відомий український кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко. Тарас Силенко народився 29 грудня 1972 року в Києві. У 1989-1992 роках навчався в студії на підготовці акторських кадрів при Державній (тепер – Національній) капелі бандуристів. У 1996 році закінчив Київський інститут культури. Паралельно з навчанням працював у Стрітівській кобзарській школі, Київському театрі “Берегиня”, кобзарював. Лауреат першої вокальної та спеціальної премії на Міжнародному конкурсі культур Придунайського регіону у м. Джурджу (Румунія, 1993 рік).

Був членом Всеукраїнської спілки кобзарів. У 2008 році отримав звання заслужений артист України. Тарас Силенко був відомий виконанням традиційних, історичних пісень на старосвітській бандурі. Був кобзарем на вулицях, площах, професійних сценах і фестивалях, популяризував українську культуру і музику. В його репертуарі були сотні народних пісень (періоду Київської Русі, чумацьких, козацьких, повстанських, ліричних) і авторських. З другом Тарасом нашу організацію пов’язує давня дружба і співпраця задля Української Справи.

Тарас неодноразово брав участь у наших акціях, виконував свої пісні на концертах для політв’язнів і на бозна скількох спільних громадських та націозахисних акціях. А з початком російсько-української війни допомагав добровольцям ОУН як жертовний волонтер. Тарас був не лише артистом-кобзарем, а намагався відповідати званню “кобзар” по життю: виглядом, поведінкою, пересуванням, світосприйняттям. Це була дуже світла людина. І великий український патріот. Спочивай з миром, друже Тарасе.

Прес-служба ДР ОУН.