Полтавський осередок ДР ОУН бере активну участь в дерусіфікації та деокупації Полтави.

Прапорам у Полтаві бути!

Прапори України та боротьби в Полтаві знову на своєму символічному місці! Цієї суботи, 1 травня 2021 року, патріотична громада вкотре повернула синьо-жовтий і червоно-чорний стяг у центр міста.

Пам`ятник Слави у Полтаві  є одним з найвідоміших монументів, який  прославляє «русскую армию». Його було зведено в 1811 році на честь перемоги російської армії над військом шведського короля Карла ХІІ у Полтавській битві. В незалежній Україні ставлення громадян до цього монумента неоднозначне. Адже  цей пам`ятник чужої слави є, так би мовити, ретранслятором російської імперської ідеології.

Цілком зрозуміло, що з початком російської агресії проти нашої держави неоднозначне ставлення посилилось. І патріотична громада Полтави вирішила, що на цьому монументі мусять бути українські прапори – як постійне нагадування: Полтава – українське місто, і над ним повинні майоріти Державний Прапор і Прапор Боротьби!

Тож з 2014 році (після початку війни)  на пам`ятнику Слави був встановлений державний синьо-жовтий прапор паном Банним. А потім, у 2015 році, брат бійця ДР ОУН Олександра Сорокового (друга Полтави) – Віталій Сороковий разом з представником Правого Сектору долучили червоно-чорний – вийшло два прапори.

Друг Полтава розповів: «І відтоді ми разом з братом опікуємося цим питанням, постійно замінюємо прапори, це відбулося десь понад 10 разів. Ситуація полягає в наступному. Полтавський міський голова, Олександр Мамай, є проросійським. Він був членом Партії регіонів, зараз –  представником  партії «За майбутнє». І Мамай не просто проросійський, а «совєцкій человєк», от і чудить: постійно викрадає наші прапори, десь разів зо п’ять, викрадав постійно вночі. І нарешті останні рази він взяв на себе відповідальність – саме він саме офіційно давав вказівку їх зняти».

Пан Олександр (друг Полтава) продовжує: «Міський голова Полтави мотивує свої дії тим, що, мовляв, монумент – це культура, історія і тому подібне. Та ми сьогодні, 1 травня,  зібралися з ветеранами АТО, нас підтримали всі інші патріотичні організації Полтави. І сьогодні ми знову підняли наші прапори. І далі будемо дивитися – якщо будуть знімати – будемо знову поновлювати».

На запитання про мету цих заходів, друг Полтава відповідає чітко і просто: «Наша мета в тому, що ці прапори мають бути до завершення російсько-української війни. Не просто до завершення, а до переможного завершення. Українські прапори в центрі міста на цьому монументі – це символ підтримки наших хлопців на Сході і пам’ять про загиблих героїв російсько-української війни».

Слово друга Полтави – міцне. Тому так і буде – прапори зустрінуть нашу Перемогу!

Нагадаємо, Добровольчий Рух ОУН уже давно займається не лише декомунізацією а й дерусифікацією і деокупацією. Адже подібні пам’ятники «русской слави», «русского оружия», монументи «воинам-освободителям» тощо насправді несуть  дух російського шовінізму, прославляють московські перемоги – відповідно, українські поразки. Тож після нашої перемоги і постання УССД ці знаки імперії будуть остаточно демонтовані, а на їх місцях – зведені пам’ятники українським героям і пам’ятники української слави.

Ярослава Парака.