Переселенців та добровольців можуть позбавити житла, — прес-конференція в Українському домі

Фото з прес-конференції
Фото з прес-конференції

Сьогодні, 12 серпня в Українському кризовому медіа-центрі в Українському домі відбулася прес-конференція переселенців, ветеранів російсько-української війни, які вимушено мешкають в Києві на Обухівській, 60.

Публічні заяви мешканців будинку з Обухівській 60, м. Київ.З питаннь допомоги та підтримки звертайтеся до Олени Елена Доценко, або Анжелика Скударь .Підписуйтесь на новини: натискаєте Стежити, трохи утримуєте та натискаєте “бачити на початку” Будете бачити всі новини Київа.Дивіться усі репортажи на Ютуб https://www.youtube.com/channel/UCKl-oPi8uOd-Xjgh1vCNVWgСпільнота незалежніх блогерів та журналистів https://www.facebook.com/openmediaUkraineНезалежний журналіст Дмитро ГутманПрошу репост.

Опубліковано Дмитрієм Гутманом Середа, 12 серпня 2020 р.

Наразі переселенці, які тривалий час піддавалися тиску і силовим атакам з боку рейдерів, наразі взагалі опинилися під загрозою виселення на вулицю. Водночас ні міська влада, ні державні органи, які фактично тихцем перепродавали будинок з живими людьми, — не дають відповідь на питання куди подітися переселенцям з окупованих територій, яких з дня на день можуть викинути на вулицю.

Отже переселенці запросили до переговорного процесу представників Святошинської поліції, Департаменту соціальної політики КМДА, а також актуального власника приміщення по вул. Обухівська, 60. Однак ці особи без пояснення причин на обговорення не з‘явилися.

З боку переселенців, мешканців Обухівської, 60, у заході брали участь переселенка з Донбасу, голова громадської організації «Об’єднання мешканців Обухівська, 60» — Олена Аджі; переселенець з Криму, доброволець батальйону «ОУН»  з 2014 по 2017 рік — Олександр Ричков; переселенка з Донбасу,  учасниця бойових дій 2018-19 років у складі 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» — Анжеліка Скударь; переселенець з Донбасу, правозахисник, лауреат премії імені Олекси Гірника, юрист Української всесвітньої правозахисної асоціації — Сергій Мельничук. 

Нагадаємо, що вказана компактна група переселенців мешкає у приватному будинку за адресою вул. Обухівська, 60 з листопада 2015 року. Перед тим як заселитися, переселенці змушені були погасити 140 тис. гривень боргу за комунальні послуги.

З 2016 року до будинку на вул. Обухівська, 60 самовільно заселилася група молодих чоловіків з проекту «Безпека життя», який перебував під патронатом МВС України. Після самовільного заселення ця група молодиків почала трощити майно переселенців та бити людей.

Неодноразові звернення переселенців до міністра МВС, прокуратури міста Києва, Генеральної прокуратури, Президента України не мали ніякого результату. Погроми і побиття людей представниками сумнівних «громадських формувань» тривали.

У ніч на 26 жовтня 2017 року на верхньому поверсі будинку спалахнула пожежа, внаслідок якої, фактично, було знищено дах будівлі, а також майно переселенців. В акті, складеному пожежниками щодо вказаного інциденту було зазначено, що пожежа виникла внаслідок підпалу.

У лютому 2018 року Фонд гарантування вкладів здійснив продаж будівлі по вул. Обухівська, 60 Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІГА ІНФО». Будівлю, фактично, було продано разом з її мешканцями, у т.ч. з двома малолітніми дітьми.

Мешканці будівлі стверджують, що новий господар будинку організував на них збройний напад тітушок озброєних ломами, бітами та вогнепальною зброєю. Внаслідок збройного нападу були розтрощенні металеві двері будинку, викрадено 16 тис. гривень, вогнепальне поранення отримав доброволець батальйону ОУН Олександр Ричков. Проте тоді переселенцям вдалося відстояли своє житло.

Щодо даного епізоду було порушене кримінальне провадження, але досі нікого не було покарано.

Тож, після невдалої атаки на переселенців ТОВ «ЛІГА ІНФО» направило позов до Святошинського райсуду м. Києва, де де 3 жовтня 2019 року отримало ухвалу щодо примусового виселення переселенців без надання їм альтернативного помешкання.

Однак, 21 травня 2020 року Київський апеляційний суд скасував це рішення та заборонив виселяти переселенців без надання житла.

Пресслужба Добровольчого Руху ОУН