Добровольчий Рух ОУН вшанував пам’ять Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

5 березня активісти Добровольчого Руху ОУН разом з бійцями Добровольчого батальйону ОУН та учасниками Театру військово-історичної реконструкції “Криївка” долучилися до заходів із вшанування головнокомандувача УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича.
Саме цього дня 71 рік тому він загинув під час операції спецпідрозділів МГБ СССР у конспіративній квартирі в одному з будинків села Білогорща (нині село доєднане до міста Львова).

Учасники акції провели спільну молитву та поклали квіти до пам’ятника Роману Шухевичу. Усі присутні виконали державний гімн України та гімн українських націоналістів. Після цього відбулась панахида та громадське віче за участі представників духовенства, місцевої влади та націоналістичного руху.

По завершенню заходів ОУНівці відвідали музей Романа Шухевича, розташований у тому самому будинку, де його було вбито. На першому поверсі ознайомилися з експонатами, які розповідають про рід Шухевичів, юнацькі роки Романа Шухевича, його військово-політичну діяльність та збройну боротьбу українського визвольного руху. Зокрема, ми побачили його шкільні та студентські документи, автобіографію, написану його рукою, предмети, пов’язані з пластовою діяльністю, документи, які висвітлюють період діяльності Романа Шухевича — «Дзвона» — бойового референта Крайової екзекутиви ОУН та керівника українського леґіону «Дружини українських націоналістів» (ДУН).
Варто відмітити, що Роман Шухевич походив з глибоко віруючої родини священників, і сам був щирим християнином. Саме християнстке виховання у поєднанні з патріотичними почуттями стало твердим підґрунтям для формування особистості головнокомандувача УПА, його характеру та відданості Богу та Українській Справі.
Окрема зала присвячена зародженню УПА та ролі “Тараса Чупринки” в її діяльності.
На другому поверсі відтворено побут часів перебування Головного Командира УПА на цій підпільній квартирі (весна 1948 — початок 1950). Саме там відбувся останній бій Романа Шухевича з підрозділом МГБ 5 березня 1950 р.

Друзі, хай Роман Шухевич для кожного з нас завжди буде прикладом вірності Ідеї та любові до Бога та України!

Прес-служба ДР ОУН.