Щирим серцем Господь помагає!
Коли активісти і бійці Добровольчого Руху ОУН прибули сьогодні вранці на Софійський майдан, біля Софійського собору патріарх Філарет правив благодарний молебен Господу за дарування Незалежності України у 1918 році та Злуки УНР і ЗУНР у 1919.

Патріарх Філарет благословив членів ДР ОУН.
Провідник ДР ОУН Микола Коханівський сказав, що приклад революційного національного зриву на початку минулого століття має надихати нас на боротьбу за Українську Соборну Самостійну Державу.

Голова Проводу ОУН-державників пан Віктор Світайло зазначив, що саме цей день є справжнім Днем Незалежності, але проросійські і прокомуністичні сили роблять все, щоб українці забули про тяглість поколінь борців.

З надихаючого вірша розпочав свій виступ Голова КМО Конгресу Українських Націоналістів і директор Театру української традиції “Дзеркало” Володимир Петранюк. В своїй промові він виголосив непоборну переконаність в перемозі української Нації на своїй землі.

Заступник командира добробату ОУН і активіст ДР ОУН Андрій Пастушенко “Сивий” в своїй промові наголосив про необхідність системних зусиль в здобутті української влади і розбудові УССД.
Лунали виступи, вірші і пісні.

Молоді націоналісти полум’яно зачитали молитву українського націоналіста, котру хором повторювали всі учасники.
На завершення пам’ятного віче, під акомпанемент друга Сивого, присутні заспівали гімн України.

Кость Зацарний.