Білоруський опозиційний рух солідарності “Разам” та Добровольчий Рух ОУН вшанували загиблих внаслідок політичних репресій.

29 жовтня 1937 року у внутрішній в’язниці НКВС у Мінську було розстріляно понад 100 представників білоруської творчої інтелігенції. Тому цей день обрано Днем героїв Білорусі.

Історія спротиву білоруського народу не менш героїчна за українську.
Білоруси бились проти москвинської окупації в лавах повстанців Тадеуша Костюшка й піднялися проти зайд у 1830-1831 роках під проводом Симона Шидловського.
У листопаді-грудні 1920 року білоруси, переважно селяни, взяли до рук зброю проти більшовицької окупації. 14 листопада 1920 року на з’їзді у Слуцьку було проголошено Білоруську Народну Республіку, сформовано Слуцьку військову бригаду з 10 тисяч осіб. Слуцьке повстання охопило всю країну.

27 листопада 1920 року почались бої між білоруськими партизанами і радянськими військами. Сили були нерівні. 31 грудня 1920 року Слуцька бригада змушена була відійти на польську територію. Чимало учасників Слуцького повстання, які повернулись на батьківщину, були репресовані радянською владою.

Під час 2-ї світової на теренах Білорусі діяла організація “Чорний кіт” (аналог УПА), котра сміливо громила москво-більшовицьких окупантів. Оскільки фашистський режим Лукашеску придушив народні виступи в минулому році, відзначати День героїв стало неможливо. Тому Рух солідарності “Разом” вирішив відзначити його біля Хреста розстріляним у Бабиному Яру ОУНівцям.

Підтримали акцію білоруської опозиції “Правий сектор” та “Добровольчий Рух ОУН”. Як сказав у своєму виступі Андрій Пастушенко, це і є справжній інтернаціоналізм – коли націоналісти двох держав об’єднуються проти спільного окупанта.
Лідер Руху В’ячеслав Сівчик розповів про нинішню героїчну боротьбу білоруського народу з промосковською диктатурою Лукашеску.

Знаний борець з диктатурою Альона Талстая говорила про те, що лише з Господом Білорусь та Україна переможуть окупантів-сатанистів і розбудують вільні незалежні держави. Голова Добровольчого Руху ОУН Микола Коханівський наголосив, що білоруська Нація відроджується з попелу. Всі думали, що її вже нема, і раптом стається національний зрив по всій країні! В Україні були регіони, які не протестували проти диктатури, а Білорусь повстала одностайно від Мінську до невеличких містечок.

На завершення адвокат Олег Веремієнко прочитав полум’яні вірші.
Альона Талстая закінчила захід молитвою “Отче наш”.

Кость Зацарний.