Акції з нагоди 100-річчя БНР у Києві та Львові

Акції з нагоди 100-річчя БНР у Києві та Львові
Акції з нагоди 100-річчя БНР у Києві та Львові

У Києві на Майдані Незалежності відбувся мітинг “Година свободи”. Учасники тримали українські та білоруські прапори. Активісти проголошували промови, транслювалися білоруські патріотичні пісні.

“З 1993 року білоруси відзначають День Волі, як в себе в країні, так і за кордоном, проводячи акції та мітинги. Хоча, після 1995 року це свято фактично заборонене, а масові акції розганяються силою, відбуваються арешти активістів. Власне, не виключенням став і нинішній рік, деяких активістів в Білорусі було затримано напередодні Дня Волі. І тому сьогоднішньою акцією ми не просто святкуємо, а й привертаємо увагу громадськості та політиків до проблем, які мають місце в Білорусі”, – заявив співорганізатор акції друг Альгерд.

З Майдану учасники акції пройшли до вулиці Грушевського до стадіону “Динамо”, де вшанували пам’ять Михайла Жизневського, а також В’ячеслава Чорновола, поклавши квіти до пам’ятників. Далі святкування 100-річчя БНР у Києві перемістилося до скверу “Доброволець” на Троєщині – там відбувся урочистий захід, присвячений підняттю прапора на честь білорусів-добровольців, які брали участь у війні на Донбасі.

У Львові біля міської ради відбулося віче-концерт бардівської пісні. Активісти розгорнули велике біло-червоно-біле полотнище білоруського національного прапора, плакати, підняли білоруські та українські національні й революційні прапори.

Учасники акції привітали братів-білорусів зі святом, висловили солідарність білоруській опозиції в боротьбі за вільну й незалежну Білорусь та обурення репресивними діями режиму Лукашенка щодо білоруських активістів. Слово від імені Добровольчого Руху ОУН мав друг Скиба.

Окрасою заходу стали українські та білоруські патріотичні пісні у виконанні відомих львівських бардів Ореста Тучковського та Олександра Шевченка.

Вже ціле століття білоруська нація виборює свою незалежність. На превеликий жаль у самій Республіці Білорусь тимчасово закріпився посткомуністичний паразитарний режим радянського колгоспника лукашенка, який є маріонеткою путінського тоталітарного режиму. Цей режим не дає білорусам достойно жити та процвітати у своїй країні. Він рано чи пізно буде знищений і Білорусь стане вільною повноцінною світовою державою. Боротьба триває.

За нашу й вашу свободу!

Слава Україні!

Жыве Беларусь!

Свобода народам! Свобода людині!

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН