92 роки тому у Відні було утворено Організацію Українських Націоналістів (ОУН)

3 лютого 1929р. у Відні на конгресі представників націоналістичних організацій було проголошено простворення Організації Українських Націоналістів (ОУН). ОУН виникла внаслідок об’єднання Українськоївійськової організації та Союзу української національної молоді, Легії українських націоналістів та Групиукраїнської національної молоді. Концепція ОУН базувалася на пріоритеті інтересів української нації, якапроголошувалася найвищою цінністю.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fruh.oun%2Fvideos%2F456120832419176%2F&show_text=false&width=560

Метою організації стало створення української незалежної,самостійної соборної держави. ОУН була підпільною організацією. Членами організації були здебільшого молоді люди, які проходилиідеологічний та військовий вишкіл. Основний напрямок своєї діяльності ОУН спрямовувала на підготовкуреволюційного повстання, яке вона здійснювала завдяки політичній просвіті населення, розгортаннюбойових дій проти окупантів на етнічних українських землях, постійному розгалуженню та зміцненнюструктурної мережі Організації.

У воєнно­політичній діяльності ОУН орієнтувалася виключно на власні сили та прагнула стати незалежним суб’єктом міжнародної політики.

Пресслужба ДР ОУН.