24 березня 1999 року ВР України ратифікувала договори з Москвою по Чорноморському флоту

24 березня 1999 року Верховна Рада України ратифікувала договори з Москвою по Чорноморському флоту, підписані Кучмою 28 травня 1997 р. у Києві.

Окупаційні московські війська, що від 1991 р. стояли на півдні України, захопивши флот колишнього СССР, котрий за законодавством України після проголошення її незалежності належав їй, за цими договорами набував, як наче б то, “законного” статусу свого перебування в Україні. Хоча по суті окупаційний характер цього перебування не змінювався, бо воно почалося без волі на те України і в порушення українського законодавства.

Цей невіглас, Кучма, щоб надати окупантам хоч якоїсь легітимності, домагалося виключення з Конституції України при її прийнятті 1996 року статті 17, в якій зазначалося, що «на території України не допускається розташування іноземних військових баз». Не вдалося. Тоді він протяг до перехідних положень Конституції пункт 14, за яким «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначениму міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України». Тож московські війська могли за договорами 1997 р. лишатися в Україні до 2017 року. Проте ратифікувати цей договір ВР 1994 – 1998 рр. так і не вдалося. Це зробила лише 1999 р. наступна ВР, з обранням якої 1998 р. в Україні було встановлено олігархат.

Активізація Москви щодо укладення цих договорів після 1996 р. пояснювалася тим, що цього року закінчилася Чеченсько-московська війна 1994 – 1996 рр. Україна безповоротно втратила цей сприятливий для неї час, щоб викинути московських окупантів зі своєї території. Зрозуміло чому. Бо нею “рулілі” агенти Кремля. Як, власне, й зараз. Віриться, що в українців все ж таки стане сил і глузду, щоб їх позбутися. От тільки не треба довго потилиці чухати. Вже й так довго. Чим пізніше це станеться, тим більшими будуть втрати. А якщо цього не станеться, то втрати будуть ще більшими.