Звіт про засідання Проводу та Збір Старшин | Добровольчий Рух ОУН
23 Квітня 2018

Звіт про засідання Проводу та Збір Старшин

21 квітня 2018 року відбулося засідання Проводу ДР ОУН, а 22 квітня – Збір Старшин ДР ОУН.

Засідання Проводу розпочалося з молитви «Отче Наш».

Провід заслухав звіт Провідника, звіти членів Проводу і голови Секретаріату та визнав роботу Добровольчого Руху ОУН успішною.

Провід ДР ОУН прийняв наступні організаційні рішення:

 • 14 червня 2018 року у день народження Вождя української Нації Євгена Коновальця на батьківщині Вождя у селищі Зашків Жовківського району Львівської області провести ІV Великій збір Добровольчого Руху ОУН.

  А) Під час збору будуть проголошені стратегічні політичні рішення Проводу ДР ОУН стосовно наступних президентських виборів та революційних подій, які будуть закономірним наслідком злочинів внутрішнього окупанта.

  Б) Членам Проводу, старшинам ДР ОУН, які будуть присутні на з`їзді старшин 22.04.2018, довести до відома про максимальне залучення до участі у IV Великому зборі ДР ОУН всіх активістів ДР ОУН, бійців та командирів ДБ ОУН, членів Комітету Визволення Політв`язнів, прихильників організації, волонтерів. Завдання до всього активу ДР ОУН – максимально долучатися до організації збору і допомагати роботі інших заходів, які відбуватимуться після збору.

  В) Відповідальність за організацію ІV Великого збору ДР ОУН покласти на заступника Голови Проводу друга «Скибу» (0672976475).

  Г) 15, 16 та 17 червня 2018 року у Зашкові також відбудеться національно-патріотичний фестиваль «Зашків-2018». Добровольчий Рух ОУН вже не один рік є в оргкомітеті фестивалю, тому всі наші активісти запрошуються після проведення ІV Великого збору взяти участь в роботі цього важливого в плані патріотичного виховання молоді заходу. Контактний номер: 0687693390, Вишкільний центр «ОУН-Захід».

 • За ініціативи члена Проводу ДР ОУН друга «Карая» та голови секретаріату ДР ОУН друга «Шефа» рішенням Проводу було затверджено статус Представника ДР ОУН в регіоні як проміжний між офіційно призначеним Головою відокремленого підрозділу ДР ОУН та активістом ДР ОУН (Положення про статус Представника в регіоні незабаром на нашому сайті).
 • Ліквідувати Полтавський відокремлений підрозділ в зв`язку з тим, що його колишнього керівника Леоніда «Бека» Литвиненка ще восени минулого року було знято з посади голови за грубі дисциплінарні порушення. Рішенням Проводу ДР ОУН рекомендовано структурному підрозділу ДР ОУН Комітету Визволення Політв`язнів зняти з Леоніда «Бека» Литвиненка статус політпереслідуваного у зв`язку з негідною поведінкою останнього по відношенню до організації, до якої він ще рік тому належав. Провід ДР ОУН при наданні даної рекомендації Комітету визволення політв`язнів також врахував той факт, що Леонід Литвиненко наразі не є ув`язненим за гратами.
 • Зняти Олександра Статіву з керівництва Донецьким відокремленим підрозділом та виключити з членства ДР ОУН за порушення внутрішньоорганізаційної дисципліни.
 • Зняти Олександра Плєшка з керівництва Миколаївським відокремленим підрозділом за порушення внутрішньоорганізаційної дисципліни.
 • Перевести друга «Іспанця» зі статусу Голови Запорізького відокремленого підрозділу у статус Представника ДР ОУН.
 • Перевести друга «Кремня» зі статусу Голови Херсонського відокремленого підрозділу у статус Представника ДР ОУН.
 • Довести до відома членства всіх осередків та волонтерів, що подруга «Туся» Наталя Бігус-Труш рік тому добровільно вийшла з лав Добровольчого Руху ОУН за власним бажанням. Наразі подруга «Туся» не несе адміністративної відповідальності за документообіг, не має жодних повноважень як в Добровольчому батальйоні ОУН, так і в Добровольчому Русі ОУН. За будь-якою інформацією та документацією (довідки, заяви, звернення, характеристики тощо) звертатися до секретаріату ДР ОУН (друг «Шеф» 0964190091) та командира добробату ОУН члена Проводу ДР ОУН (друг «Іван» 0502230183).

22.04.2018 у штабі Добровольчого Руху ОУН відбувся черговий старшинський з`їзд.

Для участі у з`їзді зібрався керівний склад Добровольчого Руху ОУН з усієї України. Це – голови відокремлених обласних підрозділів, командирський склад добробату ОУН, керівники напряму дотичних до націозахисної діяльності ДР ОУН громад, голова Комітету Визволення Політв`язнів, волонтери.

З`їзд старшин розпочався з молитви Господньої «Отче Наш».

Голова секретаріату Добровольчого Руху ОУН довів до старшин всі рішення Проводу. Окремо друг «Шеф» наголосив, що всьому активу ДР ОУН, бійцям та командирам ДБ ОУН, членам КВП, прихильникам нашого Руху, волонтерам треба особливо зосередитись на підготовці відзначення чергової річниці від дня народження Вождя Української Нації Євгена Коновальця. Відповідно – максимально долучитись до організації IV Великого збору Добровольчого Руху ОУН, який відбудеться на Батьківщині Вождя у с. Зашків 14 червня 2018 р. і, відповідно, до організації фестивалю «Зашків-2018».

Перед старшинами виступив Провідник ДР ОУН друг Микола «Буревій» Коханівський зі звітом про проведену націозахисну діяльність за минулий рік. Це московські банки, які в результаті «візиту» ОУНівців втрачали свій бравурний вигляд, це «Россотруднічество», яке після чемних, але аргументованих «доводів» ОУНівців вирішило за краще для себе закритися, це і багато іншого: захист політв`язнів, захист українців від рейдерів та кримінальників, боротьба за єдину помісну українську церкву тощо. Але, головне, – у своїй промові Провідник подякував Богу за те, що Він дає благочинців, за допомогою яких ДР ОУН має можливість допомагати пораненим бійцям та командирам ДБ ОУН, які наразі не мають жодного статусу, відповідно, жодної допомоги від держави. Більше того, вони дуже часто переслідуються державою. Так, за допомогою вищезгаданих благочинців ДР ОУН було придбано трьохкімнатну квартиру в Києві для важкопораненого (лежачого) добробатівця ОУН друга «Джона» та його родини, які є вимушеними переселенцями з Криму та з 2015 року мешкають в лікарні. Неодноразово пораненому комбату ОУН другу «Івану» та його родині, які є вимушеними переселенцями з окупованого Донецьку, було придбано будинок. Важкопораненому добробатівцю ОУН другу «Білому» було зроблено капітальний ремонт батьківської хати, де він мешкає з батьками. «Дякувати Богу за українців, які, на відміну від держави, цінують чин добровольців, своїх захисників», – так завершив свій звіт Провідник.

Далі зі звітами та з промовами виступали старшини ДР ОУН.

Один з найстаріших борців національно-визвольного руху Мар`ян Куделич, який є наразі волонтером Добровольчого батальйону ОУН, в своєму виступі сказав про те, що волонтери не припинять своєї діяльності та будуть допомагати як Добробату ОУН, так і Добровольчому Руху ОУН. Жодні погрози внутрішнього окупанта їх не зупинять. «Слава Ісусу Христу! Хай живе Українська Самостійна Соборна Держава!», – закінчив свою промову друг Мар`ян.

Голова одеського підрозділу друг «Янгол» цікаво розповів про стратегічну важливість одеського регіону для України та специфіку боротьби за УССД на своєму терені.

Замкомбата ОУН друг «Правий» наголосив на важливості підтримки військового крила ДР ОУН – добробату ОУН – та на неприпустимості відходження від християнських засад українського націоналізму. Особливу підтримку серед ОУНівців викликав заклик друга «Правого» не відходити від християнства як засадничої складової українського націоналізму.

З палкими промовами на підтримку віри християнської виступили друг «Овен», друг «Сивак» та друг «Шеф».

Голова львівського міського підрозділу ДР ОУН, член Проводу ДР ОУН друг «Олег» розповів про успішну боротьбу львівських ОУНівців з московсько-фсбешною церквою та з різномастими рускомірівськими співаками.

Керівник львівської «молодіжки», член Проводу ДР ОУН друг «Спарта» запросив всіх присутніх 28.04.2018р. до Львова на «Марш величі Духу», якій львівські ОУНівці організовуть на честь річниці Дивізії «Галичина».

Замкомбата ОУН друг «Малиш» доповів про найближчі плани нашого добробату й оголосив про призначення комбатом ОУН, другом «Іваном», друга «Лиса» резервним заступником командира батальйону ОУН, який виконує функції командира підрозділу на фронті у разі відсутності керівного складу батальйону.

Командир Січеславської резервної сотні «ОУН-Схід» друг «Лис» доповів про підготовку бійців на ввіреному йому вишколі та про їхню готовність вже стати на захист України в лавах добробату ОУН. Побратими щиро вітали друга «Лиса» з заслуженим, але й відповідальним призначенням.

Голова КВП, член Проводу ДР ОУН подруга «Вчителька» розповіла про успіхи та проблеми ввіреного їй підрозділу і запевнила, що вона та всі активісти КВП вірять в те, що, як було після Революції Гідності, коли всі політв`язні вийшли на свободу, так буде і зараз: режим впаде, а всі герої будуть звільнені й гідно пошановані в майбутній УССД.

Голова черкаського підрозділу ДР ОУН друг «Дідун» розповів про організацію і проведення маршу в Умані до 250 річниці гайдамацького повстання «Коліївщина».

Голова ГО «Мешканці будинку по Обухівській, 60» подруга «Добра» розповіла про бої з рейдерами, які тривають навколо їхнього гуртожитку, попросила підтримки у всіх активістів ДР ОУН, але запевнила, що мешканці гуртожитку не будуть поступатися ватним рейдерам і самі готові завжди прийти на допомогу всім, хто потерпає від свавілля внутрішнього окупанта.

Командир підрозділу «ОУН-Водогін» друг «Батько» лаконічно доповів про події на Водогоні, що, попри все, водогінці не віддадуть ані свій ліс, ані будь-яку іншу частину водогінської землі внутрішньому окупанту.

Було ще багато виступів і доповідей страшин, але, в цілому, всі погодились з тим, що наступна осінь буде не тільки політично надгарячею, а, можливо, й доленосною для України. І ОУНівцям як провідній ланці Української Нації слід ретельно готуватися до всіх викликів і майбутніх величних подій.

Отже: перший етап підготовки – це проведення належним чином 14.06.2018 р. у с. Зашків мобілізаційного IV Великого Збору ДР ОУН, де буде проголошена політично-стратегічна програма нашого революційного Руху на найближчій рік.

Так нам, Боже, допоможи у виконанні нашого обов`язку!

Старшинський з`їзд завершився виконанням гімну ОУН «Зродились ми великої години».

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН