Збори КВП щодо визнання політв’язнями “Гала”, “Бека” та “Хамера”

Збори КВП щодо визнання політв’язнями “Гала”, “Бека” та “Хамера”
Збори КВП щодо визнання політв’язнями “Гала”, “Бека” та “Хамера”

Зборами Комітету визволення політв’язнів ухвалили:

  1. Визнати політв’язнем добровольця ОУН, громадського активіста Литвиненка Леоніда Набіжановича (Бека), 31.08.1969 р.н.
  2. Визнати політпереслідуваним добровольця Донбасу, громадського активіста Віногродського Анатолія Анатолійовича (Гала), 27.12.1958 р.н.
  3. Визнати політпереслідуваним добровольця Донбасу, громадського активіста Новікова Олександра Вікторовича (Хамера), 25.07.1971 р.н.
  4. Відкласти питання щодо в’язня СІЗО СБУ Загірнюка Павла, якого представляв його адвокат, повідомив, що він є волонтером “Айдару”, арештованим влітку минулого року і звинувачений за тяжкими статтями на кшталт державної зради, закликів до повалення існуючого ладу і зазіхання на територіальну цілісність України.
    В цьому питанні ми сподіваємося на допомогу Ігоря Мазура (Тополя) та Валентина Лихоліта (Батя), оскільки адвокат каже, що вони можуть його знати.

Обидва, і друг Гал, і друг Бек є відомими серед нашого активу захисниками політпереслідуваних та добровольців. Так, Бек зі своєю “Слобідською сотнею” неодноразово приїздили на підтримку Львівських ОУНівців та київських політв’язнів. Друг Гал двіжував з нами разом під Оболонським судом по справі “Торнадо”.

Наразі їм інкримінують ОЗУ і пограбування охоронця. Насправді було так. Зараз почастішали випадки нападів на фермерські господарства. Одне з таких господарств влітку звернулися до “донбасівців” по допомогу, бо певна охоронна фірма “віджала” в них техніку і їхній урожай.

Бек і Гал приїхали на допомогу і відстояли права селян. Але в грудні раптом з’явилися заяви від охоронця фірми-рейдера про буцімто пограбування і викрадення в нього телефона і великої суми особистих коштів. Тож ми визнали Бека і Гала політв’язнем і політпереслідуваним відповідно за їхню націозахисну діяльність. Наразі Гал перебуває на цілодобовому домашньому арешті, а Бек – у Маріупольському СІЗО. Логічного пояснення чому їх завезли саме в Маріуполь нема. Адже інкримінують їм злочини, скоєні в Кіровоградській області. Очевидно, на Донеччині легше засудити добровольців, що утверджує нас так само в нашому визнанні їх політпереслідуваними.

Хамера представляв його бойовий побратим, теж свого часу визнаний політв’язнем – друг Якут. Він повідомив, що Хамер, доброволець, який з перших днів воював на Сході України, брав участь у боях під Іловайськом і Карлівкою наразі за свою громадську активність звинувачений за ст. 146 ККУ (викрадення людини у… 2014 році). Насправді та людина живе в Києві, є неушкоджена, і чому раптом піднято ту задавнену справу можна лише здогадуватись. Усіх, Гала, Бека, Хамера, Сивого почали пресувати в грудні , і є підстави вважати, що у зв’язку з їхньою громадською активністю.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН