Заява Комітету визволення політвязнів щодо подій 17 червня 2018 року
Заява Комітету визволення політвязнів щодо подій 17 червня 2018 року

Заява Комітету визволення політвязнів щодо подій 17 червня 2018 року

Уранці, 17 червня 2018 року, поліцаями було брутально розігнано мирне зібрання учасників контракції до маршу «Київпрайду». Поліцаї грубо порушили одне з базових прав українського громадянина, гарантоване Конституцією, – право на свободу мирних зібрань (стаття 39 Конституції України).

До учасників контракції (про громадський протест яких було повідомлено належним чином), в якій брали участь не лише члени різноманітних націоналістичних та релігійних організацій, а й люди похилого віку, жінки та діти, було здійснено переважаючими в десятки разів силами поліції жорстоке побиття (розбиті голови, зламані кінцівки, численні забої тощо), застосовано розпилення невідомого газу та інші брутальні дії. Мало того, учасникам контракції не було навіть дане усне попередження з пропозицією розійтись і повідомленням про наміри поліції. Кілька десятків учасників контракції були затримані.

Також наголошуємо, що порушення інших прав українця, гарантованих Конституцією (як-от права на вільне пересування) розпочалося ще напередодні, ввечері 16 червня. Громадян України позбавляли права на безперешкодне пересування столицею (стаття 33 Конституції України), безпідставно вимагали предявлення документів з так званою пропискою (фактично скасованою Верховною Радою України ще 2003 року), закривали вузлові станції метрополітену, що не регламентується жодним законом чи підзаконним актом.

Варто із сумом констатувати, що жодна з громадських організацій, яка називає себе правозахисною, не виступила із осудом щодо порушення статей Конституції України, прав українського громадянина, неадекватно жорстокої поведінки поліцаїв.

Комітет визволення політв`язнів висловлює обурення діями поліції, санкціоноване владою. Ми вбачаємо в подібних нахабних порушеннях Конституції, що останнім часом набувають системного характеру (як-от: неадекватна жорстокість поліції у Святошинському суді в жовтні 2017 р., розгін наметового містечка під ВР, березень 2018 р. та інш.) відхід від демократичних норм і стрімке сповзання до побудови поліцейської держави.

Тому ми заявляємо, що відстоюватимемо свої права, гарантовані Конституцією у будь-який поки що законний спосіб. Закликаємо всіх людей доброї волі не дозволяти і далі зневажати наші права.

Ні – поліцейській державі!
Солідарність для солідарних!