Заява ДР ОУН щодо шахрайських дій окремих осіб по відношенню до Добробату ОУН

На початку 2020 року Міністерство у справах ветеранів визначило механізм надання добровольцям статусу учасників бойових дій.

Таким чином, нарешті з’явилася можливість отримання статусу УБД, зокрема, для бійців Добровольчого батальйону ОУН. Це стало початком відновлення соціальної й національної справедливості для тих, хто з перших днів війни став на захист України від зазіхань окупанта, вирушивши на передову і взявши участь у важких боях, не маючи за те жодної винагороди, ані матеріальної, ані заохочувальної.

Станом на сьогодні значна частина наших бійців отримали відповідні посвідчення.

На жаль, законодавство наразі не убезпечує від можливості отримання статусу УБД в неправомірний спосіб. Заради того, щоб іменем і звитягою добробату ОУН не скористалися шахраї, підготовку й подання документів наших бійців до відповідної Міжвідомчої комісії Міністерства Ветеранів ретельно контролює служба безпеки ДР ОУН, пакети документів подаються суто командиром добробату ОУН (друг Іван) або Головою Проводу ДР ОУН (друг Буревій). У саму Міжвідомчу комісію, яка розглядає документи бійців, входить наш представник (подруга Марта).

У квітні 2020 року керівництво добробату ОУН і Добровольчого Руху ОУН надало також до Міжвідомчої комісії з питань визнання учасниками бойових дій при Міністерстві у справах ветеранів України ряд наказів з переліком осіб, яким не можна надавати статусу учасника бойових дій. В наказах йдеться про осіб, які нібито мають до батальйону ОУН певне відношення, але не мають права на отримання статусу, адже не відбули 30-денної ротації у зоні бойових дій, якої вимагає чинне законодавство. До переліку таких осіб входять виключені з батальйону за пияцтво, шахрайство, крадіжки, дезертирство та інші порушення, які загрожували життю бійців та авторитету підрозділу.

Нещодавно Міністерство у справах ветеранів України звернулося до Голови Проводу Добровольчого Руху ОУН з проханням надати інформацію про безпосередню участь в антитерористичній операції у складі Добровольчого батальйону ОУН трьох осіб, які подали на розгляд Міжвідомчої комісії свої документи.

Усі троє не відбули ротації та були виключені з батальйону за дезертирство, крадіжки, невиконання наказів. Один з трьох перебував у добробаті ОУН лише кілька днів, яких йому вистачило, щоб вкрасти батальйонну автівку, що поставило під загрозу безпеку бійців нашого формування.

Усі троє вищезазначених осіб подали до Міжвідомчої комісії фальшиві довідки батальйону, завірені недійсними печатками від імені Зведеного батальйону територіальної оборони м. Ніжина «Батальйон ОУН».

Однак, справа в тому, що під такою назвою добробат ОУН діяв деякий час, але згодом був розформований, і надалі ОУНівці воювали вже не під патронатом ніжинської територіальної оборони, а самостійно. Крім того, у фальшованих довідках були вказані дати, які не відповідають датам існування підрозділу. Тим більше, у зазначені дати вже не існувало й самої печатки.

*Заява ДБ ОУН щодо випадків шахрайства.

Варто зазначити, що це не перший випадок, коли шахраї прагнуть використати ім’я нашого батальйону з корисливою метою. Під брендом «доброволець ОУН» в деяких областях намагаються навіть отримати нагороди, відзнаки, компенсації тощо. Деякі випадки виявляла наша служба безпеки, хоча випадки шахрайства на місцевому рівні відстежити нелегко. Але унеможливити надання статусу учасника бойових дій шахраям – є питанням для нас принциповим.

Добровольчий Рух ОУН