Заява ДР ОУН щодо переслідування міських голів Івано-Франківська і Черкас

Заява ДР ОУН щодо переслідування міських голів Івано-Франківська і Черкас
Заява ДР ОУН щодо переслідування міських голів Івано-Франківська і Черкас

Можна з розумінням ставитись до обмежень, які відбуваються у зв’язку з оголошеною у світі пандемією нового респіраторного вірусу. Але дії, що відбуваються під приводом карантину, неодноразово викликали обурення.

Під час карантину ми вже спостерігали як одиночні, так і масові протести проти несправедливих обмежувальних заходів. Деякі з протестуючих вже зазнали переслідувань у вигляді матеріальних стягнень.

Так, адмінпротокол було складено проти організатора акції протесту малих підприємців у Львові. У Києві голові ГО “Націонал-патріотичний рух України” Михайлу Ковальчуку суд присудив адмінштраф за відстоювання конституційних прав громадян.

Також за прояв власної націозахисної позиції зазнали переслідувань з боку правоохоронної системи двоє міських голів. Парадоксально, але мерів переслідують, з одного боку, за протидію пандемії, а, з другого, – за послаблення карантинних заходів.

Проти міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа поліція відкрила аж два провадження. Перше провадження – за звинуваченням у порушенні рівноправності громадян на расовому ґрунті (ст. 161 КК України). Порушенням рівноправності поліція вважає намір міського голови примусово вивезти до Закарпатської області групу циган. Дана група, комфортно розмістившись у міському парку, здійснювала «рейди» до магазинів, чіпляючись до городян, ігноруючи будь-які протиепідемічні вимоги.

За декілька днів проти Руслана Марцінківа було відкрите друге провадження – за звинуваченням у порушенні санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням (ст. 325 ч. 1 КК України). Останнє звинувачення міський голова отримав через свою підтримку дрібного підприємця, коли дозволив працювати ринкам перед Великоднем.

Пізніше переслідувань зазнав мер Черкас Анатолій Бондаренко. Очільник МВС Арсен Аваков через соціальні мережі попередив про невідворотність жорстких проблем для міського голови. Це сталося після того, як Анатолій Бондаренко вирішив пом’якшити карантин для частини підприємців міста, назвавши це відновленням соціальної справедливості. Він дозволив працювати крамницям, перукарням та іншому дрібному бізнесу.

Добровольчий Рух ОУН підтримує націозахисну позицію міських голів Руслана Марцинківа та Анатолія Бондаренка. Відповідно до Конституції, в умовах карантину мали бути забезпечені рівні права для підприємців різних напрямків та масштабів діяльності.

В умовах пандемії важливе неупереджене ставлення до всіх громадян. Супермаркет не є більш безпечним місцем порівняно з ринком. Перукарю й чоботарю не менш важливо відкрити свої майстерні, ніж власникові супермаркету або ломбарду. Цигани не мають більше прав на перебування в громадських місцях, ніж українці або представники будь-якої іншої нацменшини.

Правоохоронна система повинна, перш за все, спрямувати свою активність на захист безпеки українців, на протидію грабункам, крадіжкам, які є неминучими в умовах соціальної кризи. Та, на жаль, МВС на чолі з міністром Аваковим є надпотужною каральною машиною у діючій в Україні системі внутрішньої окупації, і повалити цю сатанинську систему влади зможе лише третій Національно-визвольний Майдан. Окупанти не залишають нам вибору.

Боже, благослови Україну!

Пресслужба Добровольчього Руху ОУН