Заява Добровольчого Руху ОУН щодо так званої “формули Штанмайєра” | Добровольчий Рух ОУН
3 Жовтня 2019

Заява Добровольчого Руху ОУН щодо так званої “формули Штанмайєра”

Добровольчий Рух ОУН рішуче засуджує підписання українською стороною так званої “формули Штайнмаєра” на зустрічі у Мінську.

Для України реалізація цього плану означає фактичне прийняття умов, висунутих державою-агресором, а саме:

– Автономія окупованих територій Донбасу, тобто фактичне визнання “народних республік”;
– Амністія для російських окупантів та їхніх місцевих пособників;
– Вибори в органи місцевої влади під контролем російських військ з передбачуваним результатом;
– Легалізація проросійських незаконних збройних формувань під назвою “народної міліції”.

Таким чином, німецькі колеги Путіна лише озвучили угоди, які він прагне нав’язати Україні. Ми вважаємо будь-які перемовини з Росією неприпустимими та небезпечними для державного суверенітету України. Компроміси з агресором призведуть лише до подальших кроків з окупації українських територій. Запровадження “особливого статусу” Донбасу порушує Конституцію, згідно з якою Україна є унітарною державою.

Також звертаємо увагу на лицемірство представників минулої влади, які нині намагаються використати протест проти капітуляції у своїх інтересах. Зокрема, експрезидент Петро Порошенко, який раніше обговорював з російською стороною імплементацію “формули Штайнмаєра”, тепер відверто бреше, заявляючи, що жоден представник України не підтримував її. Нагадуємо, що саме минула влада активно просувала законопроект про особливий статус Донбасу, а патріоти, які виступали проти його прийняття, досі перебувають у в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Нова влада лише продовжує політику поступової капітуляції, розпочату її попередниками.

Закликаємо свідому частину українського суспільства консолідуватися заради нашої спільної мети – спротиву узаконенню капітуляції!