Заява Добровольчого Руху ОУН щодо так званої “формули Штайнмаєра”

Заява Добровольчого Руху ОУН щодо так званої "формули Штайнмаєра"
Заява Добровольчого Руху ОУН щодо так званої "формули Штайнмаєра"

Добровольчий Рух ОУН рішуче засуджує підписання українською стороною так званої “формули Штайнмаєра” на зустрічі у Мінську.

Для України реалізація цього плану означає фактичне прийняття умов, висунутих державою-агресором, а саме:

  • Автономія окупованих територій Донбасу, тобто фактичне визнання “народних республік”;
  • Амністія для російських окупантів та їхніх місцевих пособників;
  • Вибори в органи місцевої влади під контролем російських військ з передбачуваним результатом;
  • Легалізація проросійських незаконних збройних формувань під назвою “народної міліції”.

Таким чином, німецькі колеги Путіна лише озвучили угоди, які він прагне нав’язати Україні. Ми вважаємо будь-які перемовини з Росією неприпустимими та небезпечними для державного суверенітету України. Компроміси з агресором призведуть лише до подальших кроків з окупації українських територій. Запровадження “особливого статусу” Донбасу порушує Конституцію, згідно з якою Україна є унітарною державою.

Також звертаємо увагу на лицемірство представників минулої влади, які нині намагаються використати протест проти капітуляції у своїх інтересах. Зокрема, експрезидент Петро Порошенко, який раніше обговорював з російською стороною імплементацію “формули Штайнмаєра”, тепер відверто бреше, заявляючи, що жоден представник України не підтримував її. Нагадуємо, що саме минула влада активно просувала законопроект про особливий статус Донбасу, а патріоти, які виступали проти його прийняття, досі перебувають у в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Нова влада лише продовжує політику поступової капітуляції, розпочату її попередниками.

Закликаємо свідому частину українського суспільства консолідуватися заради нашої спільної мети – спротиву узаконенню капітуляції!