Заява Добровольчого Руху ОУН щодо антинародного законопроекту № 6556

 Цей законопроект наділяє Національну гвардію України фактично поліцейськими повноваженнями з охорони громадського порядку. Також він наділяє Національну гвардію України більшим обсягом повноважень з охорони громадського порядку, ніж є в Національної поліції. Зокрема, пропонується внести до статті 15 розділу V Закону України про Національну гвардію України, в якій йдеться про застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї та ін., наступний пункт:

«Під час забезпечення військовослужбовцями Національної гвардії України охорони громадського порядку або під час їх участі у забезпеченні громадської безпеки під час проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів, що створюють небезпеку для життя та здоров’я громадян відповідна посадова особа, зазначена в абзаці першому частини четвертої цієї статті, ВИЗНАЧАЄ МІНІМАЛЬНУ БЕЗПЕЧНУ ВІДСТАНЬ між військовослужбовцями Національної гвардії України, що виконують зазначені функції та учасниками масових заходів, яка б дозволяла забезпечити безпеку військовослужбовців Національної гвардії України та учасників масових заходів. За можливості ця відстань визначається на місцевості.
Усі особи, що намагаються скоротити вказану відстань, попереджаються в порядку, установленому частиною третьою цієї статті про заборону її перетину та можливе застосування до них спеціальних засобів.
У випадку скорочення особами, які вчиняють протиправні дії, вказаної відстані військовослужбовці Національної гвардії України мають право ЗАСТОСОВУВАТИ ДО ТАКИХ ОСІБ СПЕЦІАЛЬНІ ЗАСОБИ БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ».

Таким чином, пропонується надати Національній Гвардії можливість під час мирних зібрань застосовувати силу не лише щодо правопорушників, а й у випадку, коли учасники зібрань “скорочують мінімальну безпечну відстань” між ними. Причому цю відстань, згідно законопроекту, мають визначати самі нацгвардійці. Фактично, законопроект пропонує надати Нацгвардії право бити людей, які не вчинили правопорушень. Отже, ми бачимо реалізацію озвученого раніше Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим гасла “Підкорюйся, а потім оскаржуй!”.

Добровольчий Рух ОУН висловлює категоричний протест проти використання грубих поліцейських методів у такій сфері, як реалізація прав українців на мирні зібрання. Ми також добре розуміємо, що цей законопроект спрямований в першу чергу саме проти націоналістів, як найбільш активної частини українського громадянського суспільства. Замість того, щоб вести з народом конструктивний діалог, влада намагається будь-якими способами змусити його замовкнути.

Але ми не замовкнемо. Ми послідовно і принципово відстоюватимемо свою позицію з ключових питань тими методами, які вважаємо потрібними. Якщо проблеми неможливо вирішити на законодавчому рівні – їх вирішуватиме вулиця.

Добровольчий Рух ОУН закликає всіх українців об’єднатися та зупинити свавілля режиму внутрішньої окупації.

Не дамо перетворити Україну на поліцейську державу!

Слава Нації!