З Днем добровольця!

Добровольчий батальйон ОУН
Добровольчий батальйон ОУН

Слава Ісусу Христу!

Друзі, 14 березня — державне свято День добровольця.

Ця дата пов’язана з тим, що 6 років тому перші групи самоорганізованих бійців приблизно в ці дні почали боронити Україну на сході. Практично без озброєння і належного вишколу. Ці добровольці, як і їхні славні попередники, козаки-запорожці, гайдамаки, холодноярці та УПІвці, дали бій московським окупантам та колоборантам. Це була славна Українська весна!

Ті, хто на той час обіймав державні посади, державними мужами, насправді, не були, — вони були грабіжниками, шахраями і прямими капітулянтами. Але була нація, яку розбудив Майдан. Хай неорганізована, хай ще штучно роз’єднувана, але нація, яка вже не хотіла коритися ні внутрішнім, ні зовнішнім окупантам. І ось ця Нація, її найкращі представники — добровольці дали бій цій навалі.

Так, ми втратили Крим і частину Донбасу. Але, якщо б не добровольці, ми втратили би значно більше, якщо б не все. І я кажу не тільки про бойові дії на Донбасі. Я кажу про Харків, який би ми втратили, як би не першими, хто почав боротися проти ватного заколоту в Харкові, були майданівці-добровольці. Я кажу про Одесу: знову ж таки заколот вати 2 травня в Одесі придушили не поліція і СБУ (вони лише всіляко сприяли заколоту), а саме самоорганізовані українці, тобто, добровольці.

Від того часу й дотепер добровольці боронять свою країну, практично, на два фронти: на сході країни — у збройному протистоянні з імперською Москвою, і тут, протистаючи режиму внутрішньої окупації. Але, попри великі втрати у Національно-визвольній війні на сході країни, попри оббріхування, репресії, тортури, ув’язнення, яке чинять по відношенню до добровольців внутрішні окупанти, ми не втрачаємо надії і віримо, що всі ці жертви та велика ціна, яку ми платимо, не марні!

Ми отримаємо свою винагороду — Україську Самостійну Соборну Державу! Бо з нами Бог і Його свята Правда!

Зі святом вас, мої побратими, добровольці, ОУНівці, правосекторівці, донбасівці, карпатські січовики, айдарівці, азовці!

Голова Проводу ДР ОУН
Микола Коханівський