Вимагаємо скасування конкурсу на проект великого Державного Герба

Проект великого Державного Герба України
Проект великого Державного Герба України

25 серпня 2020 року Верховна Рада своїм рішенням доручила уряду створити спеціальну комісію та провести конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України.

Однак, ще 11 червня 1997 року Державна комісія вже затвердила макет великого Державного Герба України від художньої групи Івахненка О. (співавтори Дмитрієнко М., Мітченко В., Савчук Ю.). Цьому передували сім років роботи над створенням та графічним вдосконаленням проекту. Але досі цей варіант не винесли на голосування Верховної Ради, адже він став предметом політичних спекуляцій.

Більше двадцяти років саме це зображення використовується як державна символіка. Ба навіть НБУ карбував її на ювілейних монетах.

Вважаємо, що це зображення є впізнаваним, історично обґрунтованим та змістовним.

Представник спадкоємця О. Івахненка, громадський активіст Ігор Криворучко зареєстрував петицію з вимогою скасування конкурсу та винесення на голосування до Верховної Ради цього проекту. Просимо підтримати петицію адже це експериментування і тривалі конкурси — є лише затягуванням і заговорюванням питання, на тлі значно нагальніших проблем.

https://petition.president.gov.ua/petition/105024

Пресслужба Добровольчого Руху ОУН