Встановлення хреста на Поштовій площі | Добровольчий Рух ОУН
27 Травня 2019

Встановлення хреста на Поштовій площі

25 травня активісти Добровольчого Руху ОУН долучилися до акції з встановлення хреста біля музею на Поштовій площі.

Це має бути закріпленням перемоги у боротьбі за історичну спадщину, яка тривала майже два роки. Завдяки зусиллям міської громади, в першу чергу пані Анабелли Моріної, вдалося добитися статусу пам’ятки археології та історії національного значення і не допустити будівництва ТРЦ на цьому місці.

Зазначимо, що у ході розкопок на Поштовій науковцям вдалося виявити фрагменти будівель домонгольського періоду і безліч стародавніх артефактів. Саме тут у 988-му році, ймовірно, відбулося хрещення Київської Русі-України.

Отже, саме тут, біля колишнього гирла річки Почайни, ОУНівці разом з іншими небайдужими громадянами, встановили хрест, який має нагадувати про початок становлення українців як християнської нації.

На жаль, в цей день не обійшлося без перешкод. Деякі недоброзичливці намагалися звинувачувати активістів у самопіарі, а також невідомі проткнули ножем колесо ОУНівського автомобіля. Але їм все ж не вдалося завадити у нашій справі. Ввечері нарешті відбулось освячення хреста митрополитом Олександром Драбинко та Андрієм Дудченко зі Спасо-Преображенського собору.

Також всі привітали Провідника ДР ОУН Миколу Коханівського (Буревія) з днем народження.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН