08 березня 2018

Заява щодо звинувачення трьох добровольців у тяжкому злочині

14 лютого 2018 року арештовано трьох добровольців, громадських активістів, Костянтина Скирду (Германа), Сергія Ластівку (Богуслава) і Петра Саламу (Воділу) за звинуваченням у жорстокому вбивстві родини фермерів з Великих Новосілок (Донеччина) з корисливих мотивів.

Уже 15 лютого Нацполіція в особі Першого заступника Голови Нацполіції України Вячеслава Аброськіна поспішила заявити про розкриття донецькими поліцейськими жахливого злочину у Великоновосілківському районі.

Обставини справи, які нас насторожують:

1. Швидке оголошення про розкриття цієї справи, тим більше, що винними знову призначено людей, пов’язаних з добровольчим рухом та громадським активізмом.

2. Оголошення про зізнання у скоєному одного з арештованих не розвіює наших сумнівів та дає нам підстави підозрювати поліцію у жорстоких тортурах відносно затриманих.

3. Двоє підозрюваних заперечують свою причетність до злочину.

4. Усі підозрювані мають неприязні стосунки як з колишнім керівником Нацполіції Донеччини Аброськіним, так і з полковником Нацполіції Юрієм Голубаном, що мають у народі славу замаскованих колаборантів.

5. Очільник Нацполіції Аброськін поспішив оголосити подробиці про особливий цинізм, корисливу мету та жорстокість затриманих як доконаний факт задовго до завершення досудового слідства.

6. Костянтин Скирда (Герман), який нібито зізнався в інкримінованих злочинах був активним учасником блокади під Бахмутом, а саме – перекриття залізничного сполучення з окупованим Донбасом. Це не перший випадок переслідування добровольців-блокувальників окупованих територій.

7. Учасником блокади сполучення з окупованими територіями також є другий підозрюваний, доброволець «Донбасу» Сергій Ластівка (Богуслав), який під час блокування доволі часто давав коментарі українським ЗМІ.

8. Третій підозрюваний, Петро Салама (Воділа) є також добровольцем «Донбасу», був поранений під Широкіно, після чого займався волонтерством. Крім того, він також є учасником блокади під Бахмутом.

9. Двоє підозрюваних, Ластівка і Скирда, до листопада 2017 року були активістами нещодавно знесеного біля Верховної Ради України наметового містечка.

10. Бойові побратими підозрюваних, багатьох з яких ми знаємо особисто, не вірять в їхню причетність до вбивства і вважають їх жертвами політичних репресій.

11. Родичі Салами спростовують інформацію МВС про нібито знайдені в його будинку речдоки.

12. Адвокати підозрюваних не бачать прямих доказів причетності їхніх клієнтів до вбивства і натякають на спроби слідства прив’язати до справи нардепа-опозиціонера Семена Семенченка.

13. Попри заявлений корисливий мотив, з місця злочину більшої частини цінних речей, коштів, оргтехніки та рухомого майна не викрадено.

14. Це не перші активісти блокади і протестних акцій в столиці, яких арештовано протягом останнього часу.

15. Це не перший випадок, коли суспільству ще до рішення суду нав’язується думка про борців з режимом зовнішньої і внутрішньої окупації як про кримінальних злочинців.

У зв’язку з цим ми хочемо заявити про наступне.

Ми бачимо в ув’язненні трьох патріотів-добровольців, Костянтина Скирди, Сергія Ластівки і Петра Салами ознаки політичного переслідування.

Ми вважаємо, що нас, громадських активістів, правозахисників, які не перший рік спостерігають посилення політичних репресій, нинішній режим має переконати в їхній винуватості таким чином, щоб ми в це повірили, надавши нам неспростовні докази і давши нам можливість стежити за процесом.

Ми вимагаємо зміни територіальної підсудності учасникам протестів біля Верховної Ради України 2017-2018 рр., усім учасникам блокади торгівлі з окупованими територіями.

Зокрема, ми вимагаємо, аби справи політв’язня, добровольця ОУН Леоніда Литвиненка (Бека), політпереслідуваних «донбасівців» Анатолія Віногродського (Гала), Олександра Новікова (Хамера), а також справу добровольців Костянтина Скирди (Германа), Сергія Ластівки (Богуслава) і Петра Салами (Воділи) було передано до столиці, щоб розгляд відбувався під пильною увагою громадськості в регіоні, віддаленому від непідконтрольних територій і впливів з окупованої частини України та їхніх завуальованих прибічників з підконтрольної Українському Уряду території.

Добровольчий Рух ОУН
Внутрішній корпус батальйону Донбас
Комітет визволення політв’язнів