23 лютого 2018

Вирок львівським ОУНівцям - друг Негідник порізав собі вени

23 лютого колегія суддів Шевченківського районного суду Львова оголосила вирок трьом добровольцям батальйону «ОУН» – Роману Парамущаку (Негідник), Василю Шпіку та Андрію Макаришину (Партизан).

Зачитування вироку відбулося під посиленою охороною кількох десятків ментів у залі засідань та поблизу приміщення суду. Підтримати побратимів приїхали ОУНівці з різних осередків та багато небайдужих громадян. Людей було просто море в залі, коридорах і на вулиці.

Молоді націоналісти нікого не вбили, не скалічили, не вкрали, а звинувачені були за своє бажання, щоб націоналісти прийшли до влади, щоб відбили окуповані території. Звинуватили їх в тому, що вони цікавились Інтернет-ресурсами з диверсійної, партизанської, зброярської, історичної тематики.

Відповідно до вироку, Р.Парамущака визнано винним та за ч 1 ст 109, ч. 2 ст 28, ч.1 ст 263 ККУ та засуджено до п’яти років позбавлення волі без конфіскації майна. Суд постановив: строк відбування покарання рахувати з моменту затримання 7.08.2016 року – зарахувати йому у строк покарання термін попереднього ув’язнення.

Василя Шпіка визнано винним за ч. 2 ст. 345, ч2. ст 28, ч. 1 ст. 263 ККУ та засуджено до чотирьох років позбавлення волі, однак його звільнено від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін три роки. У строк покарання зараховано термін перебування під вартою. «Запобіжний захід – тримання під вартою скасувати та звільнити В.Шпіка з-під варти у залі суду», – повідомила головуюча суддя. 

Андрія Макаришина визнано винним та засуджено за ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 263 ККУ до трьох років позбавлення волі. Разом із тим його звільнено від відбування покарання із випробуванням, застосувавши іспитовий термін три роки. У строк покарання йому теж буде зараховано термін попереднього ув’язнення. Запобіжний захід – домашній арешт – скасовано.

З усіх трьох засуджених буде стягнуто вартість проведених під час досудового розслідування експертиз: з Парамущака – 33,694 тис. грн, Шпіка – 22,254 тис. грн, з Макаришина – 7,217 тис. грн.

Також суд скасував арешт на майно засуджених. Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Львівської області.

Друг Негідник у знак протесту порізав собі вени. Він заявив, що буде боротися і в апеляції. Група підтримки заблокувала вихід із вимогою надати першу медичну допомогу. Її таки надали після домовленості, що суд розблокують. Громада деякий час вагалася, чи піти, чи дати вихід своєму гніву. Зрештою погодили дати владі останній шанс: в апеляції скасувати злочинне рішення, зібратися на той час ще більшою кількістю. Це було вимушене рішення, адже Парамущак не отримав би медичної допомоги доки всі не полишили зали.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН