12 лютого 2018

Дебати по справі Львівських патріотів

12 лютого у Шевченківькому районному суді Львова відбулося засідання по справі львівських ОУНівців Андрія Макаришина (Партизан), Василя Шпіка і Романа Парамущака (Негідник).

Їх звинувачують у підготовці терористичних актів, незаконному зберіганні зброї та навіть спробі повалення конституційного ладу.

Активісти Добровольчого Руху ОУН з різних осередків приїхали підтримати побратимів. В залу проривалися мало не з боєм, адже класично хотіли пустити далеко не всіх а половина сидячих місць заздалегідь була зайнята тіхарями. Також багато людей підтримували з плакатами під судом.

Прокуратура просить для двох підсудних по 6 років ув'язнення, ще одному п'ять років з іспитовим терміном у три.

На початку дебатів прокурор заявив про те, що хлопці шляхом партизанської діяльності сприяли зміні злочинної влади.

«Серед іншого з жорсткого диску було вилучено історичні та літературні виписки 20 сторіччя», - заявив він.

Прокурор перераховав інтернет-ресурси, якими цікавились обвинувачувані ОУНівці. Всі вони були присвячені темі партизанщини. А чим мають цікавитися націоналісти в часі війни?

Юний вік, патріотичність, відважність, християнський світогляд, участь в бойових діях в лавах батальйону ОУН — ось короткий перелік характерних рис молодих націоналістів.

Захисниця Василя Шпіка розповіла про те, що хлопці боролися з незаконною вирубкою та вивезенням лісу, через що, власне, були затримані. Їм була пришита справа з планування вибуху залізничних колій на Львівщині. Це крім бажання змінити злочинну систему вони ще й кругляк не хотіли віддавати олігархам.

«Всі ми чудово усвідомлюємо, що таке силова зміна конституційного ладу та захоплення влади. На наглядному прикладі це сталося в Криму. Там був задіяний величезний російський ресурс. Молоді націоналісти якраз пішли захищати Україну до лав Добровольчого батальйону ОУН від зазіхань Росії, щоб протидіяти злочинному захопленню влади Москвою», - заявила адвокат Юлія Андрухів.

Мама Василя Шпіка виступала як законний захисник: «Я горджуся цими хлопцями, що вони такі є! Як мама я боялася, коли син їхав на на Майдан та на фронт. Але я сказала Богу: я віддаю свого сина в Твої руки!»

Працівники СБУ казали мамі Василя Шпіка: «Ваш син попав в погану компанію». Погана компанія з точки зору СБУ — це ОУН, це добровольці, це майданівці.

Після кількагодинних дебатів колегія суддів пішла в нарадчу кімнату. Вирок буде виголошено 23 лютого об 11.00.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН