29 січня 2018

Смолоскипна хода пам'яті героїв Крут

29 січня активісти Добровольчого Руху ОУН долучилися до маршу з нагоди 100-річчя бою під Крутами.

 

Перед акцією біля станції метро "Арсенальна" відбулося відтворення бою військ УНР проти більшовиків на заводі "Арсенал".

Хода пройшла від Арсенальної площі до Аскольдової могили, де поховані 30 крутянців. Учасники несли смолоскипи, прапори, фаєри, скандували "Слава Україні" та "Слава героям Крут".

Біля пам'ятного знаку відбувся мітинг та молебень за українськими Героями, які 100 років тому і сьогодні ціною власного життя виборюють свободу, соборність та незалежність України.

Бій під Крутами – бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН