02 жовтня 2017

Засідання Проводу Добровольчого Руху ОУН

30 вересня 2017 року відбулося чергове засідання Проводу Добровольчого Руху ОУН. Після виступу голови організації Миколи Коханівського («Буревія») шестеро членів Проводу прозвітували про свою роботу і роботу підрозділів, якими керують.

 

Першим мав слово друг «Скиба», прозвітувавши про діяльність Львівського осередку.

Потім звітував командир Добровольчого батальйону ОУН друг «Іван», який розповів про життя й діяльність батальйону в тилу, адже всередині літа батальйон ОУН мусив вийти з передової на ротацію. У виступі друг «Іван» зазначив, що у листопаді 2017 року планується повернення Добробату ОУН на бойові позиції.

Лідер побратимської організації «ЧорКом» прозвітував перед Проводом про останні молодіжні ініціативи, такі як акція з написанням патріотичних гасел на одному з потягів, які курсують у Московію; виступи проти ряду законодавчих ініціатив, прийняття яких автоматично перетворює Україну на поліцейську державу.

Подруга «Вчителька» відзвітувала про роботу підрозділу «Комітет визволення політв’язнів», наголосила на тому, що в жовтні відбудеться, серед іншого, три дуже важливих судових засідання (апеляція по кіборгу «Бізону», апеляція по «Торнадо» і касація по справі Артема Дерилазова), на які треба по максимуму мобілізуватися.

Друг Овсієнко розповів про діяльність свого юридичного відділу ДР ОУН, зокрема, щодо справи Віталія Регора та справи про напад на офіс ОУН 9 травня цього року.

Друг «Спарта» доповів про роботу Західного осередку, а саме про захист ОУНівців, друзів «Негідника» і «Шпіка», які перебувають наразі у Львівському СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями. Також друг «Спарта» розповів про акції, спрямовані на захист здоров’я нації, та про боротьбу за демонтаж пам’ятників доби тоталітаризму.

Після виступів членів Проводу слово взяв друг «Карай», заявивши про складання з себе повноважень голови секретаріату ДР ОУН. Друг «Карай» лишається керівником Рівненського обласного осередку в організації. Головою секретаріату було обрано Костя Зацарного.

Наступним питанням було відзначення 14 жовтня, Покрови. Було прийняте рішення відзначити свято на Водогоні, де зранку відбудуться урочистості. А потім приєднатися до загального маршу УПА у Києві.

Після обговорення питань порушення внутрішньо-організаційної дисципліни було прийняте рішення про виключення з лав організації друга «Бека» і подругу «Зливу». Рішення було прийняте одностайно. Зазначені особи на збори не з’явились. Причиною виключення з організації стало використання організаційної символіки у позаорганізаційних заходах без узгодження. Нагадуємо: неодноразово озвучувалося правило, що активісти ДР ОУН можуть мати свою думку на різні політичні процеси, але брати участь у позаорганізаційних заходах, використовуючи символіку організації без узгодження, заборонено.

Слухали виступ керівника Київського міського осередку - Сергія Коваленка, який порушив дисципліну тим, що оприлюднив неузгоджену заяву від імені організації ДР ОУН. В свою чергу Коваленко, уникаючи запитань по суті, вдався до нічим не підкріплених звинувачень. Зрештою про виключення з лав організації проголосували майже одностайно (одна особа утрималась). Тимчасово виконуючим обов`язки керівника Київського осередку ДР ОУН призначено друга Андрія «Чернівського».

Провідник ДР ОУН Микола «Буревій» Коханівський зачитав заяву Владислава Поповича від 14.08.2016 р, у який Владислав просив звільнити його та очолюваний ним підрозділ «ОУН-Північ» з лав добробату ОУН строком на один місяць. Після того Владислав Попович повертався та згодом знову відмовлявся виконувати покладені на нього обов`язки. Голова Проводу навів ще декілька прикладів порушень Владиславом внутрішньо-організаційної дисципліни, зазначивши, що, на жаль, поведінка Владислава Поповича за останній рік є нестабільною і часто незрозумілою попри його колишній внесок в Українську Справу. За виключення Владислава Поповича проголосували одностайно, хоча більшість членів Проводу щиро вважають Владислава гідною людиною і шкодують, що так сталося. Але норми поведінки ОУНівця однакові для всіх.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН