11 травня 2017

Звіт по акції "Смертний полк"

 

Вчора Добровольчий Рух ОУН провів акцію, яка ставила на меті патрулювання центру Києва та недопущення під час масових заходів до 9 травня використання комуністичної символіки, гасел, портретів радянських лідерів тощо.

Все почалось о 5 годині ранку, коли штаб Добровольчого Руху ОУН на Мазепи 6А почала оточувати поліція, а вже о 6 годині відмовилася випускати людей. Починаючи з 7 години під штаб почали стягуватися активісти, всередині опинилися заблоковані близько 20 чоловік. Новоприбулих активістів працівники поліції погоджувалися пустити, але одразу попереджали, що вийти вони не зможуть.

З 10 ранку з вікон штабу почала лунати патріотична музика, яка, чомусь, обурила правоохоронців та стимулювала їх зробити першу спробу штурму офісу. Починаючи з цього моменту й до 12:00 тривав штурм, який був зовсім не зрозумілий, бо майже всі бойові групи Добровольчого Руху ОУН на той момент знаходились біля ст.м.Арсенальна й робили те, що було заплановано - патрулювали центр Києва та не допускали подальшого пересування осіб з колорадськими стрічками та іншою комуністичною символікою.

О 12:00 стіни і двері не витримали, спецпризначенці проломились у штаб Добровольчого Руху ОУН, отруїли людей газом, покидали на підлогу та побили. Важкі травми було нанесено кільком активістам Добровольчого Руху ОУН, двоє з них й наразі знаходяться в лікарні. Після цього активістів почали виводити до автозаку, поки їх стягали сходами - представники імпровізованого "коридору" продовжували наносити їм удари.

У цей час на вулиці інша частина ОУНівців, представники інших громадських організацій та небайдужі громадяни намагалися заблокувати двері автозаку, а потім і сам автозак. На жаль, їх кількість була набагато менша, тому правопохоронці швидко розкидали всіх в сторони, не соромлячись попутно завдавати удари, кидали на асфальт навіть жінок та дівчат. Одночасно з цим автозак почав рухатись, через що до останнього всі були впевнені, що серйозні травми ноги дівчині з батальйону ОУН "Мальвіні" були нанесені саме автозаком (від ред.: травми нанесли правоохоронці, коли тиснули активістів і затоптували дівчину ногами).

В той самий час, одразу після затримання, працівники спецпідрозділу, який штурмував штаб, все ще залишалися в приміщені штабу та займались звичайним пограбуванням: вкрадено ноутбуки, телефони, гроші, особисті речі багатьох активістів; винесли документи, карту розміщення підрозділів, печатку.

Активістів повезли на Московську, 30, в Печерський райвідділок. Там ще близько півтори години частину з них тримали в автозаку, жодній людині не надавалась медична допомога. Пізніше до них допустили медиків, майже одразу почали виводити найбільш постраждавших: друга "Лютого", подругу Оксану, друга "Чернівського", друга "Сухого". Одночасно з цим активісти, які залишались у райвідділку, били тревогу та повідомляли, що медичних працівників не вистачає щоб надати всім допомогу. Адвокатів, які прибули до райвідділку, також майже дві години не пускали до своїх підзахисних.

В цілому затримання тривало набагато більше встановленого законодавством часу: останніх активістів відпустили близько 19 години (тримали 7 замість 3 годин), використовували брудні прийоми проти затриманих.

По стану на сьогоднішній день все ще затриманий друг "Сябро", суд по ньому має сьогодні відбутися о 18:00 у Печерському суді. Запрошуємо громадськість, в особливості свідків вчорашніх подій.

Також на завтра, 14:00, анонсовано акцію під МВС з вимогою відставки міністра внуштрішніх справ Арсена Авакова. Всіх чекаємо!

Ми не залишимо без відповіді побиття та інші неправомірні дії працівників правоохоронних органів: кожний, хто мав до цього стосунок, буде покараний.

Борня триває. Слава Україні!

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН