15 квітня 2017

Христос Воскрес!

Браття й сестри во Христі!

 Наближається велике християнське Свято Воскресіння Христового – день, коли Християни з особливим піднесенням і вдячністю згадують Того, Хто своїми ранами спокутував людські гріхи і смертю смерть подолав.

Для України це свято має особливе значення ще й тому, що саме у великодні дні далекого 1648 року розпочалася переможна хода української свободи теренами України. Саме тими днями порівняно невеликий гурт відчайдухів, що вийшли з Великого Лугу, розгромив під Жовтими Водами річпосполитське військо, яке намагалося втримати Україну в рабській покорі. З цієї знаменної події розпочалася новітня історія України, тісно пов’язана саме з боротьбою Українців за свободу.

Згідно з канонами християнства людина, створена за образом і подобою Господа, не може бути рабом людським, а є лише рабом Господнім, що означає обов’язок жити за законами, даними їй Господом. Одним з цих законів є неприпустимість поневолення однієї людини іншою, а тим більше однієї нації іншою у явній чи прихованій формі.

Зараз в Україні маємо ситуацію, коли Українці у більшості своїй є скутими путами рабства. В цьому є гріх і тих, хто їх у рабстві тримає, і тих, хто у цьому рабстві животіє. Тож кожен відповідатиме перед Господом за свій власний гріх.

Проте віримо, що неухильно наближається час, коли Українці з благословення Господнього одностайно стануть за свободу для себе й своїх нащадків, розкуються й стануть великою вільною нацією творців власного життя на своїй Богом даній землі.

З Великоднем Вас, браття й сестри! Бажаю всім, щоб Господь зняв полуду з наших очей, з’єднав нас і допоміг нам здобути заповіджене Ним і омріяне нами царство свободи.   

 

Провідник Добровольчого Руху ОУН                                Микола Коханівський