×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 916

20 серпня 2016

Відзначення другої річниці Добровольчого руху ОУН

Слава Ісусу Христу! Рівно два роки тому, 14 серпня 2014 року, Перша київська сотня ОУН імені Євгена Коновальця вирушила з Майдану на фронт в с.Піски Донецької області. Цей день є початком створення Добровольчого батальйону ОУН. Саме тому дата 14 серпня 2016 року була вибрана для проведення в Українському Домі щорічного Другого Великого Збору Добровольчого Руху ОУН. 

 

Початок ІІ З'їзду Добровольчого руху ОУН

 

Відкрив збори Голова Проводу ДР ОУН Микола Коханівський підведенням підсумків з роботи організації за минулий рік. Це був важкий рік, насичений подіями та звитягами добровольців на фронті та активістів Добровольчого руху ОУН в тиловій борні з зовнішнім і внутрішнім окупантом. В цій борні ми втратили наших побратимів – тих, хто героїчно загинув на війні, та тих, хто карається в застінках внутрішнього ворога. Але ми й набули нових побратимів та посестер – це молодь, яка виросла в незалежній Україні і завжди буде стояти на засадах християнства й націоналізму.

 

Робоча частина збору була присвячена переобранню Голови Проводу Добровольчого руху ОУН. Одноголосно Миколу Коханівського «Буревія» було обрано на новий термін Головою Проводу Добровольчого руху ОУН! Така беззаперечна довіра бойових побратимів, волонтерів та активістів Добровольчого руху ОУН ставить перед Провідником високе завдання «Здобути Українську Державу, або згинути у боротьбі за неї!» Хай Господь благословляє нашого Провідника на героїчний чин і захищає від ворожих куль!

 

Промова Голови Проводу Добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського

 

Прийнявши посаду Провідника, друг «Буревій» склав повноваження Командира Добровольчого батальйону ОУН і призначив на цю посаду свого заступника з бойової частини друга «Івана». При цьому посада Провідника залишається найвищою в командному складі Добробату ОУН. Друг «Іван» не словом, а ділом заслужив звання командира Добровольчого батальйону ОУН. Тричі поранений, отримавши контузію, друг «Іван» не дозволяв собі полишити бійців на передовій і перебував постійно з побратимами в найгарячіших бойових ситуаціях. Вітаємо друга «Івана» з такою почесною і відповідальною посадою!

 

 

 

 

Також Микола Коханівський у зв`язку з обранням його головою Проводу ДР ОУН зняв з себе повноваження голови Комітету визволення політв`язнів і призначив на цю посаду людину, яку всі знають як невтомну борчиню за свободу політрепресованих побратимів і посестер – Тетяну Близнюк, подругу «Вчительку». За 5 років існування КВП завдяки титанічній праці подруги «Вчительки» на волю вийшло багато борців за Українську Справу, які поповнили ряди добровольців, волонтерів, громадських діячів. На жаль, попереду ще безліч роботи, адже режим Порошенка набагато агресивніший до борців за права й свободи українців, аніж був режим Януковича. Тому бажаємо Тетяні здоров`я, терпіння й наснаги у подальшій боротьбі!

 

 

 

 

Як Голова Проводу Микола Коханівський запропонував до складу Проводу Добровольчого руху ОУН таких побратимів і посестер:

- друг «Скиба» - начальник штабу Добровольчого батальйону ОУН, голова Київської міської організації Добровольчого руху ОУН;

- друг «Іван» - керівник військової референтури, командир Добровольчого батальйону ОУН;

- друг «Карай» - керівник політично-ідеологічної референтури, командир Резервної сотні ОУН-Прикарпаття;

- друг «Бойко» - командир Соціально-реабілітаційного вишкільного центру ДБ ОУН «ОУН-ЗАХІД», керівник на терені;

- друг «Муха» - керівник Громадської організації «ЧорКом»,

- Тетяна Близнюк – голова Комітету Визволення політв`язнів;

- Тамара Шевчук – керівник молодіжної референтури;

- Юрій Овсієнко – керівник юридичної референтури.

 

Запропонований склад Проводу делегати затвердили більшістю голосів. Члени Проводу мали виступи, звітуючи про проведену за рік роботу своєї референтури та висвітлюючи своє бачення роботи ввірених їм підрозділів на наступний робочий для організації рік.

 

Новообрані члени Проводу

 

Друга частина Збору розпочалася з вручення найвищої почесної нагороди "Лицарський хрест ОУН". Ця почесна нагорода призначається за безкомпромісну боротьбу з зовнішнім та внутрішнім окупантом, проявлений героїзм, звитяги та особливі заслуги в розбудові Добровольчого руху ОУН задля здобуття УССД. Лицарями честі й звитяги справедливо були визначені загиблі герої-воїни Добробату ОУН, що віддали своє життя за волю України: друг «Давид», друг «Слідопит», друг «Слід», друг «Ківі», друг «Лимон». Також цієї високої нагороди удостоїлися поранені бійці Добробату ОУН: друг «Іван», друг «Карай», друг «Джон», друг «Білий». За великий внесок в Українську Справу, розбудову вишкільних центрів, участь в націозахисних акціях та бойових операціях «Лицарський хрест ОУН» отримали командири друг «Бек», друг «Бойко», друг «Скиба» та друг «Гонта», який наразі карається в застінках новітньої гебні. Подруга «Вчителька» - єдина жінка і єдина невійськова номінантка високої нагороди «Лицарський хрест ОУН», який вона отримала за повну віддачу себе на боротьбу зі злочинною системою всередині нашої країни.

 

Номінанти військової нагороди "Лицарський хрест ОУН"

 

Всі бійці Добровольчого батальйону ОУН, які пройшли не одну ротацію на фронті, брали участь в Донецькій офензиві та продовжують націозахисну діяльність в тилу, отримали почесні відзнаки Добровольчого батальйону ОУН «Віра.Сила.Честь». Ця відзнака визначає воїна-ОУНівця, що добровільно пішов захищати рідну землю, для якого «заплата – це розкіш боротьби». Такими справжніми воїнами є бійці Добровольчого батальйону ОУН!

 

 

 

Привітати добровольців приїхали волонтери Добробату ОУН, привезли з собою подарунки: освячені прапори, ікони, вишиванки, книги. А жінки-волонтерки, які віддано вже 2 роки війни попри всі труднощі збирають і везуть на фронт допомогу бійцям, отримали від добровольців в якості подяки українське намисто. Насправді батальйону ОУН допомагають дуже багато щирих українців, але на цього зборі були нагороджені саме жінки, які своєю самовіддачею та жертовним служінням на волонтерському поприщі зробили великий внесок у майбутню перемогу над москалем.

 

Нагородження волонтерок

 

Подарунки від волонтерів Добробату ОУН

 

Виступили шановні гості перед Великим Збором Добровольчого руху ОУН. З привітальним словом і побажаннями успіхів в наступному році до активістів звернулися політв`язень совєцького режиму Степан Хмара, речник Правого сектору Артем Скоропадський, син Героя України, ОУНівця Олекси Гірника Євген Гірник, в.о. голови Проводу ОУН(Д) Віктор Світайло, народний депутат України Дмитро Лінько. Загалом ІІ Великий Збір Добровольчого руху ОУН став місцем приємних зустрічей і спілкування споріднених душ, об`єднаних однією справою. Дякуємо всім організаторам, делегатам та гостям Збору за участь та підтримку! Просимо вибачення за деякі неузгодженості під час Збору. Що ж, визнаємо: ми не дуже сильні в протокольних заходах… Зате ми більше знаємось на акціях прямої дії! Можливо, це і на краще!)) Бажаємо всім нам плідної співпраці в єдності та взаєморозумінні!

 

Промова героя України Степана Хмари

 

По закінченню з`їзду Добровольчого Руху ОУН делегати та гості Збору взяли участь в анонсованому марші "Свободу Добровольцям!", метою якого було вручення президенту України вимоги припинити незаконне та безпідставне переслідування добровольців, а також звільнити вже затриманих . Щиро вдячні всім киянам та гостям столиці, що відгукнулися на заклик Добровольчого руху ОУН і приєдналися до нашої ходи від Майдану до адміністрації президента. Нам дуже цінна і важлива ваша підтримка, бо тільки разом і в єдності наша сила .

 

Друг "Буревій" закликає рушити до Адміністрації

 

Учасники маршу крокують алеєю Героїв Небесної Сотні

 

Учасники маршу вимагають припинення репресій

 

Микола Коханівський виголошує вимоги до президента

 

По завершенню маршу активісти Добровольчого руху ОУН та кияни, що приєдналися до акції, вирушили до селища Водогін Оболонського району за запрошенням місцевої громади на збори щодо незаконно встановленого будівельного паркану прямо посеред лісового массиву перед школою. Місцева громада давно воює з цим олігархом щодо незаконно відчуженої землі, але зараз він геть знахабнів: встановив паркан, винайняв тітушок, почав погрожувати всім місцевим активістам розправою… Прибувши на місце, активісти одразу зламали паркан, перевернули й розбили будівельний вагончик. Тітухани розбіглися хто куди. Двох зловили і здали в міліцію. Поверталися додому активісти під оплески вдячних місцевих жителів за допомогу і підтримку.

 

 

Громада Водогону виступає проти незаконної забудови

 

Знесення паркану

 

 

 

 

Отже, ще один день прожитий недарма! Адже наша ціль – захищати наш народ і здобути Українську Самостійну Соборну Державу!

Так нам, Господи, в цьому допоможи!