Слідчий комітет РФ порушив справу проти Провідника ДР ОУН

Микола Коханівський

В Росії порушили кримінальну справу щодо Голови Проводу Добровольчого Руху ОУН Миколи Коханівського за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності з використанням Інтернету). Про це повідомляє Слідчий комітет РФ.

Йдеться про відеозвернення, в якому друг Буревій анонсує мистецький флешмоб “Смерть Росії” у лютому 2018 року. Нагадаємо, тоді активісти ДР ОУН, Чорного Комітету та інших націоналістичних організацій атакували будівлю офіційного представництва фсб у Києві – так званого “Россотруднічєства”, закидавши її камінням та яйцями. За даним фактом російські слідчі відкрили кримінальну справу за ст.360 КК РФ (напад на осіб чи установи, які користуються міжнародним захистом).

Москалі заявили, що нібито мають “незаперечні докази” того, що Коханівський “публічно закликав усіх охочих узяти участь в організованому під його керівництвом заході, в ході якого і було заплановано напад на Російський центр науки і культури”. Зауважимо, що незважаючи на їхне обурення тим, що “київська влада покровительствує агресивно налаштованим українським націоналістичним угрупованням”, подібні справи не мають чинності на території України як незалежної держави.

Я підтримав би, якщо б невідомі патріоти підірвали Кримський міст, військову частину в РФ, склади з зброєю. Якщо про це йде мова в новині, то подібні заклики я роблю. Мало того, що в Україні можна робити, я і так роблю. Ми громимо російські банки, намагаємося зупинити Московську церкву, якісь дипломатичні представництва. Якщо в цьому мене звинувачують, то так, це так і є, я не приховую. І далі буду подібні речі робити і до таких речей закликати“, – пояснив друг Буревій.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року російський уряд оприлюднив постанову про санкції проти 322 громадян та 68 компаній з України. До списку потрапили різні українські політики та громадські діячі, в тому числі Микола Коханівський.

Пресслужба Добровольчого Руху ОУН