Про утворення батальйону ОУН | Добровольчий Рух ОУН
17 Червня 2018

Про утворення батальйону ОУН

Батальйон ОУН — український добровольчий батальйон, що діє в Донецькій області, захищаючи територіальну цілісність України.
Створення: влітку 2014 року рішенням міськради був сформований зведений «Батальйон територіальної оборони м. Ніжин», і як продовження визвольної боротьби, сформований з Першої сотні ОУН ім. Є. Коновальця – однієї з найдисциплінованіших сотень на Майдані, – виїхав захищати нашу Вітчизну в складі батальйону “Азов”. Саме «Азов» розглядався ОУН як базовий майданчик для створення окремого батальйону ОУН — «Азов-2» («Азов-Січ»). Після відмови в державній реєстрації, керівництвом Батальйону ОУН було прийнято рішення приєднати батальйон до складу Добровольчого Українського Корпусу «Правого сектору», назву батальйону було офіційно змінено — з «Ніжин» на «Батальйон ОУН»; вже з 4 серпня 2014 року разом брав участь в боях за Савур-Могилу і село Степанівка. В серпні 2014 року Добровольчий батальон ОУН відокремився від ДУК ПС в самостійний підрозділ під командуванням командира Миколи Коханівського «Буревія». 
З 12 серпня 2014 року в кількості 42 осіб Добровольчий батальйон ОУН перебазувався в селище Піски Ясинуватського району Донецької області, де перебуває й дотепер. Вже в листопаді 2014 року кількість бійців батальйону сягнула більше 100 бійців, батальйон утримував 9 позицій в Пісках і одну позицію з 31 грудня 2014 по 20 січня 2015 року на метеостанції в районі Донецького аеропорту.
З 13 квітня 2015 по 18 квітня 2015 року, в зв’язку з (т.з. “мінськими”) домовленостями про відведення добровольчих батальйонів з передової, основну частину батальйону виведено з селища Піски Ясинуватського району Донецької області. Але одна чота як підрозділ аеророзвідки під командуванням заступника командира Добровольчого батальйону ОУН друга “Івана” залишається й дотепер на позиціях.
Частина батальйону увійшла до складу Збройних сил України в підрозділ 93-ї ОМБр ЗСУ під командуванням заступника командира Батальйону ОУН Андрія Пастушенка “Сивого”.
Бійці батальйону захищають територіальну цілісність України від бойовиків ДНР та російських окупаційних військ на території Донецької області у взаємодії та співпраці з іншими підрозділами ЗСУ, МВС, СБУ координуючи та злагоджуючи свої дії.