Пікетування Генпрокуратури проти розгону мирних зібрань

Зокрема, мова йшла про акції 21 листопада минулого року на річницю Революції Гідності, 29 листопада на річницю побиття студентів, 3 березня під час знесення наметового містечка біля Верховної Ради та в багатьох інших випадках. За фактом цих трьох випадків активісти подали Генпрокурору заяви про скоєні поліцією злочини.

Вимагаючи порушення кримінальних справ за фактом злочинних дій з перешкоджання діяльності громадських організацій та проведенню мирних зібрань, активісти водночас зайняли конструктивну позицію і підняли питання щодо упередження і запобігання подібним порушенням з боку правоохоронних органів. 

За час, що минув після Революції Гідності, значна кількість мирних зібрань поліцією протиправно припинялися – на думку активістів, більше, ніж за часів Януковича. Попри те, що завданням прокуратури є нагляд за дотриманням законності та захист прав і свобод громадян, ці факти практично залишаються поза її увагою. Не даючи їм належної оцінки і реагування, прокуратура водночас не намагається цьому запобігти. Оскільки Закон про свободу мирних зібрань досі не прийнятий і найближчим часом його скоріше за все не приймуть, учасники акції запропонували ініціювати створення міжвідомчої робочої групи за участі представників громадських організацій та МВС, Генеральної прокуратури, Кабінету міністрів, Адміністрації Президента і журналістів тощо. Результатом її роботи має стати узгодження порядку проведення мирних зібрань та створення інструкції для силовиків, яка унеможливить скоєння ними злочинів стосовно їх учасників.

З активістами спілкувалася начальник Відділу правового аналізу Управління правового забезпечення Тетяна Тоцька, котра після розмови повідомила, що Генпрокуратура чи то не може, чи не хоче здійснювати нагляд за дотриманням законності і захищати права громадян. Що ж до створення робочої групи, то вона не пристала на пропозицію поінформувати Генерального прокурора. Тож питання, чи є це офіційною позицією прокуратури, залишилося відкритим.

Тому активісти чекають, що Генеральний прокурор України пан Луценко наступного тижня все ж таки висловить офіційну позицію відомства з піднятих питань. В разі відсутності реакції з боку Генерального прокурора його офіційна позиція вважатиметься як відмова Генпрокуратури безпосередньо брати участь в захисті конституційних прав громадян та забезпеченні дотримання законності при проведенні мирних зібрань.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН