Марш пам’яті Михайла Жизневського | Добровольчий Рух ОУН
26 Січня 2019

Марш пам’яті Михайла Жизневського

26 січня активісти Добровольчого Руху ОУН долучилися до маршу на честь дня народження Героя України Михайла Жизневського, організованого нашими побратимами з білоруського Руху Салідарнасьці “Разам” та УНСО. Сьогодні йому виповнився б 31 рік.

“Сьогодні день народження Михайла Жизневського – героя, який об’єднав наші народи. Герої живуть, поки їх пам’ятають. Нації живуть, поки пам’ятають героїв”, – сказав співорганізатор акції друг Альгерд перед початком маршу.

Після кількох промов учасники акції зі смолоскипами та прапорами пройшли шляхом, яким п’ять років тому проводжали друга Локі в останню путь. З Михайлівської площі хода рушила на Софіївську, потім на Театральну, звернули до Хрещатика і попрямували до пам’ятника Жизневському на вулиці Грушевського. Саме там куля влучила в його серце 22 січня 2014 року.

Учасники несли шестиметровий прапор, в якому були об’єднані біло-червоно-білі та жовто-блакитні полотнища. Лунали гасла “Слава Україні!”, “Живе Білорусь!”, “Герої не вмирають”.

“Я впевнений, що якби він був живий, пройшов ту Революцію до лютого, до кінця, він був би одним з перших на фронті”, – підкреслив у своїй промові друг Тополя.

Активісти вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН