Акція: Де Роман Біленький?

Анонс: Акція з вимогою визволення бранця Кремля Романа Біленького

У вівторок, 16 червня, Комітет визволення політв‘язнів за участі низки націоналістичних та добровольчих організацій пікетуватиме посольство московії (просп. Повітрофлотський, 27).

Основним гаслом заходу буде запитання «ДЕ РОМАН БІЛЕНЬКИЙ?»

32-річний доброволець перебуває в полоні вже майже шість років. 

27 серпня 2014 року він був поранений і потрапив у полон у складі розвідгрупи «Азова» в районі села Рози Люксембург на Донеччині.

Інший бранець свідчив, що 28 серпня Роман Біленький був зареєстрований у місцевому польовому шпиталі з кульовим пораненням голови і численними уламковими пораненнями кінцівок як полонений з позивним Рамзан.

Також є інформація, що поранених відправили з ІІІ-м і IV-м гумконвоями на територію РФ.

А далі сліди Романа з‘являлися і танули як на прибережному піску: СІЗО Ростова-на-Дону, тюрма воєнної прокуратури, «Хрести» Санкт-Петербурга, знову територія ОРДЛО (Донецьк, Луганщина), знову рашка (Ленінградська область, Іркутська область, Лефортово).

Матір Романа, Людмила Біленька, всі ці роки невтомно шукає сина. Правозахисні й розшукові структури, міжнародні й вітчизняні, свідчення бранців, повідомлення з тюрем раз-по-раз дають їй надію. 

«Он конченный нацык, мы его будем судить», — таку відповідь матір отримала дослівно в січні 2015 року з Ростова-на-Дону.

Це не єдина звістка, яка надходила з тих пір. Лише від самого Романа жодної нема.

Давайте спробуємо знайти його разом. Як колись знайшли Карпюка.

Голова Комітету визволення політв’язнів
Тетяна Близнюк