Акція за визнання добровольців учасниками бойових дій | Добровольчий Рух ОУН
19 Квітня 2018

Акція за визнання добровольців учасниками бойових дій

19 квітня Добровольчий Рух ОУН разом з іншими націоналістичними організаціями долучився до акції під Верховною Радою, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

Від ДР ОУН виступав Провідник друг Буревій (Микола Коханівський). дивитися відео

Він підкреслив, що наші добровольці воювали і воюють не за отримання статусу учасника бойових і не за нагороди. Українські націоналісти чітко знають, чому вони є на фронті. Адже вони дотепер здобувають Українську самостійну соборну державу, якої наразі немає.

«Є просто кричущі випадки, які я як командир не можу просто оминути, тому перебуваю на цьому мітингу. У мене є бійці, які важко поранені і я бігаю як навіжений, щоб довести, що вони дійсно воювали. Вони вже мають довідки з Антитерористичного центру. І таких бійців є п’ятеро, вони всі родом з південних і східних областей. Але я нічого не можу довести, бо вони навіть елементарно не можуть пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). Також не можуть отримати допомогу по важкому пораненню, а це інваліди без руку, без ніг, без очей», – сказав він.

Також Провідник подякував народним депутатам, які перейнялись проблемою та розробили законопроект №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

«Хочу зазначити, що насправді не визнаних добровольців батальйону «ОУН» залишилось вже не так і багато. Бо близько 200 осіб пішли в ЗСУ, Нацгвардію і вже отримали якийсь статус. І залишилось 39 осіб, яким Антитерористичний центр надав довідки. Та цих хлопців все одно не можемо легалізувати, а з них восьмеро важко поранених», – додав друг Буревій.

«Сподіваюся, що й держава нарешті зрозуміє, що тим людям, які готові своє життя і здоров’я  покласти на вівтар Української самостійної соборної держави, не треба садити у в’язниці, репресувати. Ними треба пишатися та треба їм допомагати, бо війна не закінчена, вона триває. Бо я впевнений, що прийде час, коли держава знову покличе добровольців . Тому на сьогодні добровольцям треба хоча б мінімально допомогти», – наголосив він.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН