Акція проти радянського монументу у Львові

Акція проти радянського монументу у Львові
Акція проти радянського монументу у Львові

15 лютого активісти Львівської міської організації Добровольчого Руху ОУН разом з представниками інших націоналістичних організацій розбили плити та напис «переможцям над нацизмом» на радянському «монументі слави», що на вулиці Стрийській.

Замість відбитого напису, активісти фарбою написали «пам’ятник окупантам».

Нагадаємо, що у травні 2017 у Львові створили робочу групу по можливому демонтажу Монументу Слави. Депутати Львівської обласної ради запропонували на цьому місці встановити Меморіал пошани українських воїнів, які борються з російським агресором.

Встановлений на честь “Красної армії” цей пам’ятник височіє з написом “Борцям з нацизмом”, оригінальну назву було замінено свого часу комунальниками, але документально цю заміну ніхто не оформляв. Таким чином теперішній напис вводив в оману громадскість Львова ставши чи не основним аргументом захисників комуно-імперських символів у Львові.

Сьогодні ми разом з іншими націоналістичними організаціями усунули цю історичну несправедливість. Також нагадуємо, що пам’ятник знаходиться в аварійному стані, тому небайдужі львів’яни демонтували частину аварійних плит, які в будь який час могли впасти і покалічити людей.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН