Акція “Час звільнити політв’язнів!” | Добровольчий Рух ОУН
1 Серпня 2019

Акція “Час звільнити політв’язнів!”

1 серпня активісти Комітету Визволення Політв’язнів, Добровольчого Руху ОУН разом з іншими небайдужими громадянами та добровольцями провели акцію біля Адміністрації президента на Банковій вулиці. Головною вимогою було переглянути справи людей, які переслідуються з політичних мотивів або засуджені за сфабрикованими справами.

На сходах біля центрального входу в АП відбувся мітинг. Голова КВП Тетяна Близнюк у своїй промові наголосила, що список політичними в’язнів та політпереслідуваних нараховує близько 120 осіб, але кількість людей постійно змінюється. Наразі йдеться про 13 політв’язнів, в тому числі 8 добровольців роти “Торнадо”, які виступали проти контрабанди на Донбасі, і про близько 100 людей, які переслідуються з політичних мотивів.

“Справедливим ми вважаємо перегляд справи і або негайне звільнення, або справедливе судове рішення – амністія або помилування. Дуже різні справи, але в кожній з них є політична складова і довічні вироки, великі вироки – це є дуже несправедливо для борців, які потерпають за свою боротьбу, у зв’язку зі своєю боротьбою”, – заявила подруга Вчителька

Представнику адміністрації було передано звернення з вимогою зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити захисту та звільнення політв’язнів і політично переслідуваних осіб. Воно було зареєстровано і відповідно до закону буде розглянуто у 30-денний термін.

У зверненні висловлюється прохання створити робочу групу, розібрати кожен випадок політичного переслідування, який є у списку КВП і прийняти справедливе рішення. Ця робоча група повинна розпочати процес можливого звільнення політв’язнів.

Після цього учасники акції пішли до офісу уповноваженої Верховної Ради з прав людини на Інститутській вулиці. Активісти прагнули зустрічі з омбудсменом або його представником з приводу систематичного ігнорування звернень. Останне звернення було подано місяць тому, але на нього так само немає відповіді. Представник уповноваженого зі зв’язків з громадськістю заявив, що звернення мають писати адвокати, тоді на них будуть реагувати.

“На нашу ж думку, офіс уповноваженого має реагувати миттєво, максимально швидко, не чекаючи звернень адвокатів (яких у людини, права якої порушуються, може й не бути). Хто, як не омбудсмен мав би знати, що долю людини вирішують іноді години, а то й хвилини”, – вважає Тетяна Близнюк.

Потім активісти вирушили на Володимирську, де мав відбутися допит в режимі відеоконференції зі Світловодською прокуратурою добровольця ОУН Андрія Пастушенка (Сивого). Нагадаємо, у 2014 році проти друга Сивого порушили справу за нібито “незаконну” зброю, яку він віз на фронт для своїх побратимів. Його оголошено в розшук, фото висить на сайті МВС, а також на миротворці.

Сьогодні за клопотанням адвоката мав відбутися допит і закриття цього провадження. Але суд не знайшов можливості для відеоконференції. Наступна спроба провести допит Сивого відбудеться 20 серпня, про місце і час стане відомо згодом.

Пресслужба Добровольчого Руху ОУН